مدیرکل پست استان اصفهان خبر داد

مدیرکل پست استان اصفهان گفت: در شش ماهه نخست سال جاری ۹۲ هزار گذرنامه در اصفهان توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حمید باقری در جمع اصحاب رسانه به مناسبت هفته پست با اشاره به توزیع ۹۲ هزار گذرنامه در استان اصفهان بیان کرد: در ایام نزدیک به اربعین حسینی روزانه 4 هزار گذرنامه به استان اصفهان وارد می شود.

وی با تاکید بر توزیع سریع گذرنامه‌ها توسط نامه رسان ها در شرکت پست افزود: برخی  از این گذرنامه ها به علت اشکالاتی که در آدرس گیرنده است به باجه های معطله برگشت داده می شوند.

باقری اضافه کرد: در اصفهان باجه‌های معطله به منظور ارائه بهتر به زائرین اربعین حسینی تا ساعت 6 بعد از ظهر و در شهرستان‌ها نیز تا ساعت 4 بعد از ظهر به شهروندان عزیز خدمات ارائه می کنند.

مدیرکل پست استان اصفهان گفت: در شش ماهه نخست سال جاری به طور متوسط روزانه ۲۸ هزار مرسوله به استان اصفهان  وارد و ۳۴ هزار مرسوله از استان صادر شده است.

باقری بیان داشت: تا پایان شهریورماه  امسال پنج میلیون و ۸۰ هزار و ۲۱۵ مرسوله به استان اصفهان  وارد و شش میلیون ۲۱۴ هزار و ۵۸۶ فقره مرسوله از استان خارج شده است.

رشد 50 درصدی ترافیک پستی نسبت به سال گذشته در اصفهان

وی ادامه داد: در شش ماهه نخست امسال از نظر ترافیک پستی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  ۵۰ درصد رشد داشته ایم.

باقری با اشاره به مرسولات خرید و فروش اینترنتی بیان داشت:در شش ماهه نخست امسال در استان مرسولات وارده از خرید و فروش اینترنتی ۲۲۴ هزار و ۹۳۱ فقره بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل پست استان اصفهان در ارتباط با کارت سوخت گفت: ۱۵۵ هزار و ۴۰۶ فقره کارت سوخت در شش ماهه نخست سال جاری در استان اصفهان توزیع شده است.

 باقری افزود:  از این تعداد حدود ۹۰ هزار کارت سوخت از زمان اعلام طرح ضرورت استفاده از کارت سوخت شخصی در کلانشهرها به مدت  ۴۵ روز در استان توزیع شد.

38 هزار کارت سوخت در باجه های معطله در پست اصفهان

وی اضافه کرد: با راه اندازی سامانه مرسولات در استان ۱۰ هزار کارت سوخت توزیع شده است و ۳۸ هزار کارت سوخت از سال90 تا کنون  در باجه‌های معطله بلاتکلیف مانده است.

باقری بیان کرد: در استان اصفهان ۹۳ نمایندگی شهری، ۲۱۲ نمایندگی روستایی و ۲۸۶ دفتر ICT روستایی فعال می باشد.

وی افزود: پست اصفهان با یک‌هزار و ۲۶ واحد پستی، سهمی هفت درصدی از واحدهای پستی کشور را داراست و در مجموع ۵۲ درصد واحدهای پستی  در شهرها و ۴۸ درصد واحدهای پستی در روستاهای استان خدمات ارائه می کنند.

مدیرکل پست استان اصفهان در پایان گفت: تا پایان شهریورماه امسال پوشش جمعیتی پست استان اصفهان به ازای هر چهار هزار و ۹۹۱ نفر جمعیت، یک واحد پستی و پوشش مساحتی به ازای هر ۱۰۲ کیلومتر یک واحد گزارش شده است در حالی که در کشور به طور متوسط برای پنج هزار و ۸۲۹ نفر یک واحد پستی و پوشش مساحتی در ۱۱۵ کیلومتر می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها