امین قصمی دلایل بالازدگی فاضلاب در معابر شهری بندرعباس را تشریح کرد؛

مدیرعامل آبفای هرمزگان، گفت: برداشتن درب منهول های فاضلاب در مواقع بارندگی توسط کارکنان شهرداری و هدایت غیر اصولی روان آب ها به شبکه فاضلاب شهری ممنوع بوده و این مسئله سبب انسداد شبکه و بالازدگی فاضلاب می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین قصمی مدیرعامل آبفای هرمزگان، گفت: برداشتن درب منهول های فاضلاب در مواقع بارندگی توسط کارکنان شهرداری و یا برخی شهروندان و هدایت غیر اصولی روان آب ها به شبکه فاضلاب شهری به دلیل فقدان شبکه جمع آوری آب های سطحی ممنوع بوده و این مسئله سبب انسداد شبکه و بالازدگی فاضلاب می شود.

امین قصمی افزود: در مواقع بارندگی و آب گرفتگی معابر، هدایت غیر اصولی روان آب های سطحی به همراه شن، ماسه، گِل ولای و زباله به درون شبکه فاضلاب فاضلاب شهری ازطریق برداشتن درب منهول های فاضلاب سبب انسداد شبکه و بالازدگی فاضلاب، ایجاد اختلال در فرآیند تصفیه و تحمیل خسارتی قابل توجه به این شرکت می شود.

وی در توضیح بیشترِ دلایل فرونشت و یا بالازدگی فاضلاب در برخی معابر شهر، تصریح کرد:  با توجه به اینکه شبکه جمع آوری فاضلاب شهر بندرعباس به صورت مجزا طراحی شده است و نه مختلط، در نتیجه با برداشته شدن درب منهول های فاضلاب و ورود روان آب های سطحی به این شبکه، لوله های بتنی که دارای عمر طولانی و فرسودگی هستند، جوابگوی حجم زیاد آب های سطحی نبوده، که این مسئله سبب  انسداد و شکستگی لوله های بتنی و بالازدگی فاضلاب و یا سرریز شدن دریچه های منهول می شود.

قصمی همچنین اعلام کرد: جایگزینی لوله های بتنی قدیمی با لوله های پلی اتیلن که از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، از جمله اولویت های شرکت آب و فاضلاب است که از چند سال قبل در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل آبفای استان در ادامه با اشاره به تلاش این مجموعه برای رفع هر چه سریع ترمشکل بالازدگی فاضلاب در برخی معابر، از شهروندان خواست تا از برداشتن درب منهول در مواقع بارندگی و آب گرفتگی معابر خودداری کرده و در صورت مشاهده این موضوع از سوی کارکنان شهرداری و یا برخی شهروندان، موارد را به سامانه ارتباطات مردمی 122 شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اطلاع دهند.

وی در پایان افزود: متاسفانه علاوه بر خسارات مالی به تاسیسات فاضلاب، خساراتی نیز به برخی شهروندان در اثر ورود سیلاب به منازل از طریق شبکه فاضلاب و یا سقوط به منهول های باز شده، به آن ها تحمیل شده است که می بایست مورد پیگیری قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها