شکایت پالایشگاه ستاره خلیج فارس از امور مالیاتی هرمزگان؛

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان از احضارش به دادگاه توسط شرکت نفت ستاره خلیج فارس به سبب انسداد حساب های مالی این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شاکر رضا مریدی مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان، در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان که با حضور نمایندگان صنایع استان، نمایندگان مجلس و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی، برگزار شد؛ با بیان اینکه تنها منبع درآمد دولت مالیات است، اذعان داشت: در خصوص مالیات شرکت نفت ستاره خلیج فارس، بیش از ده ها مرتبه تماس تلفنی با مهندس دادور و امور مالی ایشان در رابطه با اینکه پرونده مالیاتی در چه مرحله ای قرار دارد، برقرار شد، که ایشان پاسخگو نبودند.

وی افزود: هیچ اقدام اجرایی انجام نداده ایم و هیچ حسابی را مسدود نکرده ایم و از این مبلغی که دریافت  شده، بیش از 150 میلیارد تومانش برای شهرداری ها و دهیاری های خود استان هزینه شده است.

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان گفت: مساله ای که مطرح است این است که؛ پرونده سال 96 شرکت نفت ستاره خلیج فارس، با دستور رئیس سازمان به هرمزگان آمد و ما به پرونده 96 رسیدگی کردیم اما متاسفانه تهران شیطنت کرد و آقای دادور نقشی ندارند.

مریدی مدیر کل امور مالیاتی استان هرمزگان در خصوص دریافتی هایی که از شرکت نفت ستاره خلیج فارس داشته است، اذعان کرد: پرونده مالیاتی سال 97 به بعد شرکت نفت ستاره خلیج فارس برای رسیدگی به تهران ارجاع داده شده، و مالیاتی که اداره مالیاتی وصول کرده مربوط به سال 96 است.

شاکر رضا مریدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نفت ستاره خلیج فارس حتی لیست حقوقی کارکنانش که وظیفه رسیدگی به آن بر عهده اداره مالیات است، را در تهران پرداخت می کند، تصریح کرد: بر طبق ماده 110 قانون طی اصلاحیه ای که از سوی نمایندگان تصویب شد، از اول سال 95 اقامتگاه قانونی، محل فعالیت شرکت است، اما دلیل این همه اصرار که این پرونده مالیاتی در تهران رسیدگی شود را ندانستیم.

فریدون همتی استاندار هرمزگان، با تاکید به اینکه قانون گردن کلفتی نمی شناسد، اظهار داشت: دو دستگاه دولتی حق ندارند شکایت خود را به مراجع قضایی ارجاع دهند و طبق قانون باید به استانداری مراجعه کنند تا در جهت حل و فصل آن، تمهیدات ملزوم صورت گیرد.

وی افزود: دستگاه های مورد اختلاف باید در جلسه، جهت رفع اختلاف حضور داشته باشند تا اختلافات قبل از رسیدن به مراجع بالاتر، حل و فصل شود.

محمد علی دادور مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس درخصوص این پرونده مالیاتی، گفت: دکتر پارسا تاکید کردند کلیه پرونده های مالیاتی ستاره خلیج فارس به تهران ارجاع و در همان جا رسیدگی شود.

همتی در پایان با بیان اینکه به دنبال راهکارهایی هستیم که تخلفات اداری را کاهش دهیم، عنوان کرد: می توانم با استفاده از مشاور حقوقی، از آقای پارسا به جهت تخلفات اداری، که خلاف قانون عمل کرده است شکایت کنم؛ چرا که قانون گردن کلفتی نمی شناسد، و این پرونده می بایست در استان، طبق قانون رسیدگی شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها