استاندار مازندران خبر داد:

استاندار مازندران گفت: انتخاب ساری به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲ در شورای وزرای کشورهای اکو، سرآغاز حرکت عقلانیت محور به سوی صنعت گردشگری بین المللی مازندران است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان اظهار داشت: مازندران در بخش گردشگری باید نگاه برنامه ای داشته باشد تا بتواند در رقابت با دیگر مناطق اکو و کشورهای حوزه راه ابریشم سهم خود را از اقتصاد توریسم دریافت نماید. ‎

وی ادامه داد : بر اساس مکانیزم بین المللی؛ انتخاب پایتخت گردشگری با عنوان شهرهای مرکزی در کشورها امری مرسوم و نهادینه شده است تا بتوان بصورت فراگیر تمام شهرها و مناطق روستایی استان ها را به سوی توسعه پایدار و همسوی ‌صنعت گردشگری هدایت کرد و خوشبختانه استان مازندران بعنوان کلانشهر منسجم سهم بسزایی در توسعه صنعت گردشگری آینده کشور خواهد داشت که پایه‌های آنرا را با همین رویداد جهانی از هفته های آتی پی ریزی خواهیم کرد .

حسین زادگان اذعان داشت :  مازندران در بخش گردشگری باید نگاه برنامه ای داشته باشد تا بتواند در رقابت با دیگر مناطق اکو و کشورهای حوزه راه ابریشم سهم خود را از اقتصاد توریسم دریافت نماید و این سهم تنها در حوزه اقتصاد معنا پیدا نمی کند بلکه سهم فرهنگی و اجتماعی از ویژگی های بارز صنعت گردشگری در جهان امروزی است.

استاندار مازندران به بسیج استان برای تحقق اهداف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی صنعت گردشگری بعنوان یکی از محورهای مهم و کلیدی پیشرفت مازندران اشاره کرد و بیان داشت: تمام دستگاه های مرتبط با همکاری دبیرخانه رویداد ۲۰۲۲ استان، می بایست پیوست گردشگری دستگاه خود را آماده کنند تا بتوان با برنامه مشخص، تمام استان را بر اساس معدل فرصت ها و ظرفیت ها به سوی توسعه پایدار گردشگری سوق داد.

وی بر استفاده از گردشگری نسل سوم یا گردشگری خلاق تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: آموزش جامعه محلی و به روز شدن فعالان این عرصه و توسعه بخش خصوصی می تواند ما را در رقابت با دیگر مقاصد گردشگری پویاتر نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها