نادر فلاحی:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در یک سال گذشته ۹ محوطه تاریخی در استان کاوش شده که شامل کنزق، آلاجوق، یل سویی، شال، فخرآباد، آناهیتا، آتشگاه، جمعه مسجد و ایردیموسی است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تصریح کرد: در طول یک سال گذشته وسیعترین کاوش ها و بیشترین تعداد مناطق در حال کاوش، در استان اردبیل انجام پذیرفته و این موضوع مورد تأیید وزارت میراث فرهنگی نیز قرار گرفته است.

وی افزود: در یک سال گذشته ۹ محوطه تاریخی در استان کاوش شده که شامل کنزق، آلاجوق، یل سویی، شال، فخرآباد، آناهیتا، آتشگاه، جمعه مسجد و ایردیموسی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ادامه داد: این ۹ محوطه شامل وسعتی بالغ بر ۳۵ هکتار است که برای اولین بار در استان اردبیل انجام گرفته و در نوع خود بی‌ نظیر است.

فلاحی با اشاره به انجام دقیق و علمی کاوش‌های انجام یافته در استان، تاکید کرد: تمامی این کاوش‌ها با مجوز و نظارت پژوهشکده میراث فرهنگی و گردشگری کشور و با استفاده از متخصصین باستان شناسی در اداره کل میراث فرهنگی استان و دانشگاه محقق در حال انجام است.

وی افزود: اعتبار اختصاص یافته برای کاوش در این ۹ منطقه توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل نزدیک به دو میلیارد تومان برآورد شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها