برای اولین بار در کشور؛

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان از رونمایی از نرم افزار محاسبه ارزش معاملاتی املاک در سنندح برای اولین بار درکشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، علی رشیدی در اولین همایش استانی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان کردستان اظهار داشت: هم اکنون 24 دفتر خدمات الکترونیک قضایی در استان فعال است و مقرر است تا پایان سال جاری تعداد این دفاتر به 50 عدد برسد .

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان خاطرنشان ساخت : در حال حاضر بیش از 85% ابلاغات قضائی در استان کردستان به صورت الکترونیکی صورت می‌پذیرد .

وی با اشاره به ضرورت جلب مشارکت عمومی از طریق اطلاع رسانی به شهروندان ضمن احصاء مهمترین مزایا و محسنات خدمات الکترونیک قضائی، افزود : اشتغال زایی در جامعه ، صرفه جویی در هزینه ها ، تسریع در رسیدگی به پرونده ها ، حفظ صحت و اصالت داده‌ها و امکان ایجاد آرشیو الکترونیکی از امتیازات این نوع خدمات به شمار می‌رود.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان بر بازرسی های منظم و فصلی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در استان تاکید کرد و گفت : تاکنون جمع کل خدمات ثبت شده در این دفاتر 213165 مورد بوده است که شامل ثبت دادخواست بدوی ، ثبت دادخواست واخواهی ، ثبت دادخواست تجدیدنظر ، ثبت اظهارنامه ، دادخواست شورا و شکوائیه بوده است که از هفته آینده ارائه خدمت صدور سوءپیشینه کیفری نیز به این خدمات اضافه خواهد شد .

رشیدی ضمن توصیه بر رعایت اخلاق و احترام به ارباب رجوع در دفاترخدمات الکترونیک قضایی ، بیان داشت : قوه قضاییه برای همه امور حاکمیتی مبنا و مرجع را ثبت نام الکترونیکی ( ثنا ) قرار داده است و خوشبختانه در راستای سیاستهای ریاست محترم قوه قضاییه ارائه خدمات در دادگستری استان کردستان به سمت الکترونیکی شدن کامل پیش می رود .

شایان ذکر است که در این همایش برای اولین بار در کشور از نرم افزار محاسبه ارزش معاملاتی املاک رونمایی شد که در این نرم افزار پس از ورود اطلاعات اعلامی خواهان مطابق ضوابط اجرایی هر شهرستان ارزش معاملاتی عرصه و اعیان محاسبه تا دفاتر بر اساس آن هزینه دادرسی را در اجرای بند 12 مادۀ 3 قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین مصوب 28/12/1373 با اصلاحات بعدی ارسال نمایند .

همچنین در ادامه این همایش جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار و به سوالات و مشکلات مطروحه از ناحیه مدیران و کارشناسان حقوقی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی پاسخ لازم داده شد و مصوباتی نیز در این ارتباط تصویب گردید .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها