موج

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در خصوص سوء استفاده مجرمان سایبری از احساسات شهروندان در قالب کمک به دانش آموزان بی سرپرست و شرکت در جشن نیکوکاری هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: مجرمان سایبری در ایام و مناسبت های مختلف نظیر بازگشایی مدارس و برگزاری جشن نیکوکاری با انتشار پیام و تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی شهروندان را دعوت به شرکت در کمپین های جمع آوری کمک های نقدی کرده و از این طریق از آن ها کلاهبرداری می کنند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: شهروندان در هنگام پرداخت وجه حتماً تنها به شماره حساب‌های رسمی و اعلام شده) سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) )کمک‌های خود را واریز و به سایر شماره حساب‌هایی که مورد تأیید هیچ سازمانی نیستند توجه نکرده و موضوع را سریعاً به پلیس اعلام کنند.

وی افزود: مجرمان سایبری به راحتی با عناوین مختلف شهروندان را برای ورود به درگاه های جعلی تشویق می کنند، بنابراین کاربران با صفحاتی روبرو می شوند که امکان پرداخت وجه بصورت آنلاین وجود دارد، در حالی که بیشتر این لینک ها کاربر را به صفحات فیشینگ هدایت می کند و با دریافت اطلاعات کارت بانکی اقدام به برداشت از حساب می کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان خاطر نشان کرد: عده‌ای فرصت طلب در این گونه ایام با شگرد‌های خاص و ایجاد زمینه اعتمادسازی به خصوص در فضای مجازی به دنبال خالی کردن جیب مردم هستند، به طوری که برخی کلاهبرداران با ارائه شماره‌های عابر بانک و جمع کردن حتی مبالغ اندک از تک تک مردم، سرمایه‌های مردم را به تاراج می‌برند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها