موج

علی مالمیر:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: همایش جهانی راه ابریشم در توسعه گردشگری ایران و شهر تاریخی همدان موثر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی اجلاس جهانی راه ابریشم، علی مالمیر موضوع ارتباطات را از ضرورت‌های تاریخ بشر عنوان کرد و افزود: تمدن‌های مختلف به منظور تامین نیازهای اقتصادی و تعاملات فرهنگی خود از جاده‌ای استفاده می‌کردند که به دلیل سابقه طولانی در مبادله ابریشم به جاده ابریشم معروف شده بود.

 

همایش جهانی راه ابریشم، گردشگری همدان را توسعه می‌دهد

وی با بیان اینکه جاده ابریشم از شرق آسیا تا مدیترانه پیش رفته و ایران نیز به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در دل این جاده جای دارد اضافه کرد: همدان با سابقه تمدن و تاریخ چند هزار ساله در مبادله کالا و فرهنگ «جاده ابریشم» نقش مهمی داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی «راه ابریشم» برای نخستین بار در ایران و به میزبانی همدان بیان کرد: ششمین نشست جهانی راه ابریشم با موضوع پیگیری ثبت زنجیره‌ای این جاده توسط کشورهای مختلف، بررسی نشست‌های قبلی و گفت‌وگوی ادیان هفته اول مهرماه برگزار خواهد شد.

وی برگزاری همایش جهانی «راه ابریشم» را در توسعه گردشگری ایران و همدان موثر دانست و با بیان اینکه تنوع فرهنگ‌ها و آداب و سنن کشورهای حاشیه «جاده ابریشم» به جذابیت تاریخی این جاده افزوده است اضافه کرد: راه ابریشم به دلیل قدمت بالا و عبور از کشورهای مختلف یکی از جاذبه‌های گردشگری دنیا به شمار می‌رود.

مالمیر اجلاس جهانی راه ابریشم در همدان را فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های آن عنوان کرد و گفت: حضور معاون آسیا و اقیانوسیه و اعضای یونسکو و سایر مهمانان این همایش در همدان در معرفی آثار تاریخی و طبیعی این خطه به جهانیان موثر خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از این همایش، آن را فرصتی برای توسعه گردشگری همدان خواند و در ادامه جنبه علمی همایش را برای دانشجویان و اساتید دانشگاه مفید خواند

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها