منصور وحیدی‌فر در اردبیل:

قائم مقام صندوق اعتباری هنر با اشاره به قطع بیمه هنرمندان در سال 93، افزود: در آن زمان 100 میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار بودیم و با بررسی ها 9 هزار عضو غیرهنرمند در صندوق شناسایی کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، منصور وحیدی‌فر قائم مقام صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: دریافت خدمات از صندوق اعتباری هنر منوط به عضویت و تائید نهادهای تخصصی است و این صندوق مطابق ضوابط و مقررات رفتار می‌کند.

وی با اشاره به قطع بیمه هنرمندان در سال 93، افزود: در آن زمان 100 میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار بودیم و با بررسی ها 9 هزار عضو غیرهنرمند در صندوق شناسایی کردیم که به همین دلیل اعلام شد که افراد از نهادهای تخصصی تائید دریافت کنند.

قائم مقام صندوق اعتباری هنر گفت: به دلیل مشکلات به وجود آمده بیمه گروهی به تعداد 15 هزار و 700 نفر به تعلیق درآمد و مجددا افرادی که به واقع شرایط لازم را داشتند به لیست بیمه بازگشتند و گروهی نیز که شرایط لازم را نداشتند، حذف شدند.

وی گفت: از سال 92 تا 96 به دلیل بدهی و مشکلات پیش آمده بیمه‌ها لغو شد اما از سال 96، 19 هزار نفر بیمه شده جدید داریم و حاضر به حل مشکل متقاضیان جدیدی که عضویت قطعی دارند تا پایان آذرماه هستیم.

وحیدی‌فر در خصوص روند حمایت از هنرمندان و نویسندگان گفت: در برخی مواقع با وجود زیان صندوق، خسارت‌ها تداوم داشت که به عنوان مثال  در سال 97، 18 میلیارد تومان با بیمه قرارداد داشتیم، اما خسارت پرداختی 23 میلیارد تومان بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها