عبدالرسول حسینی به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک هرمزگان معرفی شد.

 

به گزارش خبرگزاری موج هرمگان، مراسم تودیع سید مهدی هاشمی مدیرکل سابق و معارفه سید عبدالرسول حسینی مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک هرمزگان با حضور سید محمد هاشمی مقدم معاون امور اسناد و مهدی اقبال مدیر کل بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و جمعی از مسولین استانی در سالن همایش های دادگستری استان هرمزگان برگزار شد. 

در جریان این مراسم، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه در پی حضور آیت الله رئیسی در رأس تشکیلات قضایی کشور، موجی از امیدواری و رضایتمندی در سطح جامعه ایجاد شده تصریح کرد: مطالبه گری و مشی وحدت آفرین حاکم بر دستگاه قضایی کشور نویدبخش تحولات شگرف و موفقیت روزافزون در عملکردها در تمامی سطوح قوه قضائیه به ویژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

وی به کار گیری مدیران جهادی و انقلابی در حوزه های مختلف و انتصاب جوانان متعهد در مسئولیت ها را ناشی از نگاه روشن بینانه ریاست قوه قضائیه و زمینه ساز تسریع در تحقق عدالت و روند خدمت رسانی به مردم  عنوان کرد.

وی  همچنین با اشاره به  گزارش اداره کل ثبت اسناد املاک استان هرمزگان مبنی بر صدور اسناد مالکیت برای  98 درصد از اراضی ملی در این استان تصریح کرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در این خصوص گام های بلندی برداشته و باید از مدیریت و عملکرد سید مهدی هاشمی تقدیر کرد. 

 

 رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام اینکه سید عبدالرسول حسینی مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک هرمزگان چهره ای نام آشنا، متعهد و کارآمد است، انتصاب وی را نویدبخش موفقیت های بیشتر در حوزه ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان عنوان کرد.

در ادامه این مراسم سید مهدی هاشمی مدیرکل سابق ثبت اسناد استان هرمزگان به بیان گزارشی از عملکرد دوره هفت ساله خدمت خود در استان هرمزگان پرداخت و با اعلام اینکه نقشه کاداستری تمامی  شهرهای استان ترسیم شده است اظهار داشت از این میزان 234 هکتار مربوط به اراضی شهری و 153 هکتار آن کشاورزی و روستایی است.

وی در ادامه افزود ؛ اطلاعات پانصد و هفتاد و نه هزار و سیصد و هفتاد و پنج قطعه زمین در بانک اطلاعاتی این اداره کل وارد شده و  2 هزار نقشه تفکیکی روستاها نیز ترسیم شده است.

هاشمی تصریح کرد: 80 هزار سند روستایی و شهری مربوط به شهرهای زیر پنج هزار نفر صادر شده است و بیش از هزار و دو قطعه زمین وقفی به مساحت 202 هکتار نیز سند دار شده اند.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان خاطر نشان کرد: در حوزه عمرانی با تکمیل و بهره برداری از ساختمان ثبت اسناد و املاک شهرستان های بندرعباس، قشم، پارسیان و ابوموسی بیش از 6 هزار متر مربع به فضای ساختمان های تملیکی استان اضافه شده است.

وی در ادامه از ایجاد شش ایستگاه ثابت ماهواره در استان در راستای اجرای طرح شمیم خبر داد و تأکید کرد : در نتیجه این اقدامات درصد خطا به صفر رسیده است.

هاشمی خاطر نشان کرد: تمامی نقشه های ثبتی استان هرمزگان و تمامی پرونده ها  و دفاتر استخراج و اسکن شده است و بر این اساس تمام پرونده های ثبتی استان به روز رسانی و بیش از یازده میلیون برگ آرشیو شده است.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان یادآور شد: با توجه به ثبت الکترونیک در ادارات ثبت اسناد استان هم اکنون 99.3 درصد استعلامات و 99.8 درصد خلاصه معاملات ثبتی در کمتر از دو روز صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: در سنوات گذشته بیش از شش هزار میلیارد ریال مطالبات وصولی از طریق اجرای ثبت  انجام شده که عمده وصولی ها از بانک های دولتی و خصوصی بوده است.

هاشمی یادآور شد:  طی هفت سال اخیر بیش از 95 هزار واقعه ازدواج و 18 هزار واقعه طلاق در استان هرمزگان ثبت و بیش از 166 میلیارد تومان درآمد استان بوده که به حساب خزانه واریز شده است.

شایان ذکر است: در پایان این مراسم با قرائت حکم انتصاب، سید عبدالرسول حسینی به عنوان مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان معرفی و از زحمات سید مهدی هاشمی تقدیر شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها