مدیر مخابرات منطقه کردستان:

مدیر مخابرات منطقه کردستان از ظرفیت سازی برای بیش از 40 هزار مشترک دریافت سرویس FTTH در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آزاد حکمت در خصوص خدمات نوین مخابراتی ارائه شده به مشتریان در کردستان اظهار داشت: طی چهار سال گذشته حدود 4 هزار و 600 کیلومتر فیبر نوری در استان کابلکشی شده است که 29 کیلومتر آن در سال جاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه ارائه آخرین و جدیدترین تکنولوژی‌ها و سرویس‌های مخابراتی به مشتریان یکی از وظایف اصلی شرکت مخابرات ایران و همسو با آن منطقه کردستان است،  اظهار کرد: برای تحقق این امر، تمام توان و تلاش خود را بکار گرفته‌ایم که آمار به دست آمده مهر تاییدی بر این مهم است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان ضمن تشریح کامل ویژگی‌ها و مزایای سرویس  FTTH یادآور شد: فیبر نوری در دنیای امروز به یکی از مهم‌ترین، با کیفیت‌ترین و اساسی‌ترین راه‌های ارتباط ثابت به اینترنت و شبکه‌های محلی تبدیل شده است که خوشبختانه مشتریان مخابراتی در کردستان نیز همگام با سراسر دنیا از این خدمات بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه فیبر نوری یکی از پایدارترین راه‌های ارائه‌ی اینترنت با کیفیت و پرسرعت است که مشکلات موجود در سر راه سایر فناوری‌ها را ندارد، خاطر نشان کرد: با سرمایه‌گذاری‌های کلان که با حمایت و پشتیبانی‌های مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و مسوولان استانی صورت گرفته است عملیات و پروژه‌های فنی به منظور فراهم کردن زیرساخت‌های بهره‌گیری از این سرویس در کمترین زمان ممکن در سطح استان، انجام شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اعلام این مهم که مخابرات منطقه کردستان در واگذاری سرویس FTTH جزو استان‌های موفق و پیشرو در کشور بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک‌هزار و 522 پورتFTTH  در استان واگذار شده است که تعداد 554 پورت آن از ابتدای سال‌جاری تا‌کنون واگذار شده است.

حکمت ضمن اعلام این نوید به مشتریان کردستانی که ظرفیت سازی برای 41 هزار و 600 مشترک جدید  FTTH انجام شده است، یادآور شد: مخابرات منطقه کردستان با فراهم کردن ظرفیت‌های لازم آماده واگذاری این سرویس به مشتریان جدید است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اینکه کابلکشی‌های جدید تلفن ثابت بر بستر فیبر نوری انجام می‌شود، افزود: متقاضیان جدید تلفن ثابت با ثبت درخواست خود می‌توانند از مزایا و خدمات سرویس مذکور بهره بگیرند.

حکمت اظهارداشت: در حال حاضر تعداد 581 هزار و 928 شماره تلفن ثابت منصوبه در استان وجود دارد که تعداد 488 هزار و 779 شماره آن با ضریب نفوذ 29.8 درصد مشغول به کار هستند.

گفتنی است: در پروژه  FTTH، فیبر نوری جایگزین کابل مسی منازل شده که با این تکنولوژی سرویس و بسته‌های نامحدود مخابراتی به مشترکان ارائه می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها