دریادار دوم ستاد مجتبی محمدی:

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا از برگزاری رژه ملی نیروهای مسلح در 31 شهریور ماه با حضور ریاست مجلس شورای اسلامی، در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دریادار دوم ستاد مجتبی محمدی فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در نشست خبری که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، با بیان این که هفته دفاع مقدس، به منظور پاسداشت رشادت های ملت غیور ایران در هشت سال دفاع مقدس، هرساله برگزار می شود، گفت: هفته دفاع مقدس در راستای گرامی داشت شهیدان، جانبازان و آزاده هایی است که از جان و زندگی خود برای برقراری امنیت جمهوری اسلامی ایران گذشتند.

وی افزود: مردم و همه اقشار در هشت سال جنگ تحمیلی تلاش کردند تا نشان دهند ایران اسلامی سرزمینی نیست که دشمنان بتوانند چشم طمع به آن داشته باشند.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا با اشاره به برگزاری رژه نیروهای مسلح در سراسر کشور گفت: مراسم رژه نیرو های مسلح کشور در بندرعباس به دلیل ویژگی خاصی که دارد، در سطح ملی در آن برگزار می‌شود.

وی ضمن اعلام این که مراسم رژه ملی نیروهای مسلح در ساعت 8 صبح روز 31 شهریور، همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس، در بندرعباس برگزار می‌شود، بیان داشت: این مراسم با حضور با علی لاریجانی  رئیس مجلس شورای اسلامی و فرماندهان نیروهای مسلح برگزار می شود.  

وی در خصوص دیگر مقاماتی که در این رژه ملی حضور خواهند داشت، اذعان کرد: علاوه بر مدیران و مسئولین کل استان، فرماندهان نیروهای دریایی ارتش و سپاه و فرمانده نیروی هوایی ارتش، در رژه ملی نیروهای مسلح کشوری در بندرعباس حضور خواهند داشت.

 دریادار دوم ستاد مجتبی محمدی با اعلام اینکه بازدید از این رژه ملی برای عموم مردم آزاد است، گفت: مردم و مدعوین باید تا ساعت 7:30صبح روز 31 شهریور ماه، در جایگاه مستقر شوند. 

وی خاطر نشان کرد: ساعت 8 صبح اولین روز از هفته دفاع مقدس، بعد از قرارگیری مقامات و مسولین در جایگاه های ویژه خود، این رژه ملی شروع خواهد شد.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا ضمن بیان این که مراسم رژه در بلوار ساحلی پشت استانداری قدیم شهر بندرعباس برگزار می‌شود، تشریح کرد: این رژه هرساله، هم زمان با تهران، با محوریت یکی از نیروهای مسلح برگزار می‌شود، که امسال با محوریت منطقه یکم امامت نداجا انجام خواهد شد.

وی ضمن بیان اینکه شناورهای نظامی و تندرو های نیروی دریایی ارتش و سپاه و شناورهای دریابانی و بسیج مردم در این رژه مشارکت خواهند داشت، گفت: نیروهای هوایی ارتش و نیروی هوا فضای سپاه، بر فراز شناورهای رژه رونده نیروی دریایی ارتش و سپاه، رژه هوایی خواهند داشت.

دریادار دوم محمدی در ادامه با اشاره به شرکت بیش از 200 شناور در رژه ملی نیروهای مسلح، افزود: نیروهای هوایی با جنگنده ها و بالگردهای خود، همراه با رژه دریایی و رژه نیرو های پیاده، اقدام به اجرای رژه هوایی خواهند کرد، که مسئولیت این رژه هوایی به پایگاه نهم شکاری ارتش در بندرعباس واگذار شده است. 

وی با بیان این که سعی شده فناوری‌ها و دستاوردهای دفاعی جدید به بهترین شکل، در رژه نیروهای مسلح به تصویر کشیده شود، گفت: همراه با برگزاری رژه نیروهای مسلح رژه پیاده دسته عزاداری امام حسین (ع) و یگانی از جانبازان با ویلچر از جلوی جایگاه انجام خواهد شد. 

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا در رابطه با دیگر مراسمات منطقه یکم برای برگزاری هفته دفاع مقدس، گفت:سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه، مهمانی لاله‌ها، برگزاری مراسم در گلزار شهدای بندرعباس و اجرای نمایشگاه نظامی در پارک ساحلی قدیر همکاری سپاه امام سجاد، منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و سپاه، از دیگر مراسمات این ارگان نظامی برای هفته دفاع مقدس است.

وی، گرامیداشت پیشکسوتان، بازدید از خانواده معظم شهدا، ملاقات با جانبازان دفاع مقدس و مجالس خاطره گویی و شعر خوانی را از دیگر برنامه های منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در این هفته دانست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها