نماینده ولی فقیه در کردستان تاکید کرد:

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به هجمه اتکبار به انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز پس از چهل سال انقلاب اسلامی در قلب مردمان آزادی خواه جهان جای دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در دیدار با جمعی از روحانیون خراسان رضوی اظهار داشت:علماء و روحانیون باید آیات الهی را به مردم تعلیم دهند و یکی از وظایف مهم علماء و روحانیون تلاش در راستای بالا بردن سطح آگاهی و دانش مردم است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به مسوولیت سنگین جامعه روحانیت در عرصه پاسداری از اسلام و نظام اسلامی، اظهار کرد: علما و روحانیون به عنوان وارثان انبیاء شناخته شده‌ و همانند پیامبران الهی وظیفه ارشاد و هدایت جامعه را برعهده دارند.

حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: علما و روحانیون به عنوان منادیان فکری جامعه باید مسیر دینی و اجتماعی را به مردم آموزش دهند تا بستر رشد و توسعه علمی و تعالی جامعه فراهم شود.

وی با تاکید بر حاکم شدن تفکر و اندیشه اسلامی بر جامعه اذعان داشت: باید دین خدایی بر جامعه حاکم باشد نه تفکر و اندیشه غیراسلامی و در مسیر تحقق این مهم وظایف علماء بسیار سنگین است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام حسین(ع) فروموده‌اند، مجاری امور احکام و شرع اسلام باید در دست علماء و روحانیون باشد.

وی به تصویری از وضعیت دین در جهان قبل از انقلاب اسلامی شامل غرب لیبرال، شرق کمونیستی و شرق اسلامی اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب اسلامی جهان به دو قطب شرق و غرب تقسیم شده بود.

حسینی شاهرودی اضافه کرد: این دو ابرقدرت دین را افیون جامعه می‌دانستند تا آنجا که کمونیست‌ها وجود خداوند و به طور کلی تمامی امور غیبی را انکار کرده بودند.

به گفته وی، آن روز که جهان میان شرق و غرب مادی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌برد، انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد و چهارچوب‌ها را شکست.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری یک عالم روحانی و مشارکت آحاد مردم دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام کرد.

وی به روند پیشرفت و نفوذ تفکر انقلاب اسلامی در طول چهل سال بر جهان گریزی زد و گفت: امروز انقلاب اسلامی ایران علیرغم هجمه همه‌جانبه استکبار جهانی و تبلیغات ناجوانمردانه دشمن در اعماق قلوب مردم آزادی‌خواه جهان جای گرفته و هر روز بر پیشرفت و عظمت آن اضافه می‌شود. 

آیت‌الله حسینی شاهرودی افزود: انقلابی در کشور ایران پایه گذار شد که به فرموده امام امت با طاغوت مبارزه کرد و حکومت اسلامی را در جهان به معنای واقعی گسترش و ترویج داد.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امروز با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب توانسته ایم به برکت حاکم بودن قانون دین و قرآن، نهضت اسلامی را به جهان صادر کنیم و می‌خواهیم این نهضت را به مقصد نهایی خود برسانیم.

وی تنها راه پیشرفت و سعادت ملت و کشور را برخورداری از تفکر و روحیه انقلابی، تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و روحیه جهادی و ایستادگی و مقاومت عنوان کرد و افزود: باید بی‌اعتمادی به دشمن، التزام عملی به اصل ولایت‌فقیه بوده که باید توسط مسئولین و دست اندرکاران اداره کشور در همه قوا رعایت شود.

نماینده ولی فقیه درکردستان گفت: اقتدار و عزت ایران اسلامی در منطقه و جهان برکسی پوشیده نیست و همین امر استکبار را به ستوه آورده و اقتدار پوشالی آمریکا و انگلیس را درمنطقه و جهان را زیر سوال برده است.

وی عنوان کرد: کردستان یکی از مناطق مهم و قابل توجه دشمنان از اول انقلاب تاکنون بوده و دشمن ناامنی در کشور را از این نقطه مرزی شروع کرد و هنوز هم دست برنداشته است.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه سازمان‌های جاسوسی دشمن در مرزها و مناطق مختلف کردستان برای ناامنی تلاش می‌کنند، عنوان کرد: به برکت وجود مردم وفادار و انقلابی و همچنین تلاش نیروهای امنیتی، امنیت پایدار و کاملا مردمی بر کردستان حاکم است و این استان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 30 شبکه کردزبان ضد نظام تلاش می‌کنند، گفت: این شبکه‌ها با تولید محتواها و برنامه‌های مختلف در تلاش هستند مردم کردستان را نسبت به انقلاب اسلامی بدبین کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: با وجود تمام این هجمه‌های فکری و فرهنگی دشمنان مردم کردستان همواره پایبند انقلاب هستند و در راهپیمایی‌ها و انتخابات بیشتر از حد متوسط کشوری شرکت می‌کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به پیشرفت‌های علمی و عمرانی کردستان نسبت به قبل از انقلاب هم گریزی زد و گفت: در دوران رژیم پهلوی، کردستان یکی از استان‌های محروم بود، اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف عمرانی،  بهداشت و درمان به پیشرفت‌های خوبی دست یافته‌ایم.

وی به فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده مرکز بزرگ اسلامی در دو بعد استانی و فرااستانی هم اشاره کرد و گفت: پپیش کنگره امام شافعی در شهرهای استان و در خارج از کشور مانند سلیمانیه عراق، تانزانیا و اندونزی برگزار شده است.

آیت‌الله حسینی شاهرودی خاطرنشان کرد: مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در راستای تقویت وحدت اقدامات قابل توجهی در قالب برگزاری همایش‌ها، نشست‌های تخصصی و غیره انجام داده است.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت توجه به اتحاد و مقابله با تفرقه افکنی ها، گفت: دشمن مسلمانان یکی است و مهمترین هدفش ضربه زدن به به اصل دین است لذا همه مسلمانان از تسنن و تشیع باید فرا مذهبی فکر و از دین اسلام دفاع کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها