مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران:

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران گفت: باغداران مازندرانی برای جلوگیری از خسارت مگس میوه مدیترانه‌ای به برداشت مرکبات رسیده اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عبدالرحمن زاغی اظهار داشت: برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی مگس میوه مدیترانه‌ای کلاس‌های آموزشی و رزمایش پدافند غیرعامل در روستا‌های استان برگزار شد و باغداران با شیوه‌های مبارزه با این آفت غیر بومی ۴ میلی متری آشنا شدند.

وی ادامه داد : با توجه به افزایش دما در روز‌های آینده در مازندران رشد و نمو و تکثیر این حشره را در باغ‌های استان بخصوص باغ‌های مرکبات تشدید می‌کند.

زاغی با بیان اینکه در شرایط فعلی که میوه نارنگی پیش رس از نظر رنگ و بو، آفت را بیشتر جلب می‌کند، نصب کارت آغشته به پروتئین و یا سایر جلب کننده‌ها روی یک سوم درختان موجود در باغ تاکید می‌شود، گفت: باغداران مازندرانی برای جلوگیری از خسارت مگس میوه مدیترانه‌ای به برداشت نارنگی‌های رسیده اقدام کنند.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران افزود: تکرار طعمه پاشی در باغ‌های نارنگی پیش رس تا یک هفته قبل از رسیدن کامل میوه بصورت هفتگی را تاکید و توصیه کرد میوه‌های رسیده در اسرع وقت برداشت شود.

زاغی گفت: باغداران برای کنترل این آفت اقدام به طعمه پاشی و سمپاشی به میزان ۳ تا ۵ لیتر در ۱۰۰ لیتر آب با ۲۰۰ سی سی حشره کش به صورت یک ردیف در میان در باغ‌های مرکبات کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها