معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: تسهیلات کارآفرینی و اشتغال‌زایی در اردبیل جذب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر نگاهی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل اظهار داشت: اجرای 30 طرح کارآفرینی و اشتغالزایی در حوزه فرهنگی و امور جوانان در استان اجرایی شده که با ابلاغ اعتبارات مورد نیاز زمینه برای اجرایی شدن آنها فراهم می‌شود.

وی رتبه استان را در جذب تسهیلات کارآفرینی و اشتغال‌زایی در سال گذشته مناسب و در ردیف هفت استان برتر در کشور برشمرد و تصریح کرد: در این حوزه در سال گذشته بیش از 18 میلیارد ریال برای 34 طرح از محل اعتبارات صندوق کار آفرینی پرداخت شده و تا پایان امسال نیز با ارائه تسهیلات زمینه برای اجرای 30 طرح فراهم می‌شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان استان اردبیل از اجرای 342 برنامه فرهنگی در استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: از جمله برنامه‌های شاخص در این زمینه نخستین دوره پاک‌ورزی در مسیر اردبیل تا سرعین بوده که پیش از مسابقات والیبال لیگ ملت‌های جهان برگزار شد و برنامه‌های فرهنگی اجرای شده در زمان برگزاری این مسابقات در اردبیل مطلوب و مناسب بوده که با توجه به این مهم مورد تقدیر وزارت ورزش قرار گرفته است.

نگاهی از صدور مجوز برای 10 سازمان مردم‌نهاد در سطح استان از ابتدای سال خبر داد و گفت: با آغاز فعالیت این سمن‌ها تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد استان به 84 تشکل افزایش یافت که تلاش می‌کنیم برنامه‌های فرهنگی را با مشارکت و همکاری این سازمان‌ها به پیش ببریم و از ظرفیت جوانان به نحوی شایسته بهره‌بردری کنیم.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به صدور مجوز برای 24 سازمان مردم‌نهاد در سال گذشته بیان کرد:‌ براساس ارزیابی و بررسی انجام شده 12 تا 15 درصد جمعیت جوان استان در برنامه‌های شاخص اجرا شده در سطح استان مشارکت و همکاری دارند و تلاش و جدیت بر افزایش این میزان مشارکت است.