رییس جمعیت هلال احمر خلخال گفت: پایگاه امداد جاده ای در الماس خلخال احداث می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حجت‌الاسلام عبدالاحد بابایی رییس جمعیت هلال احمر خلخال  افزود: در حادثه رانندگی مسیر خلخال – پونل در اثر برخورد ۲ دستگاه سواری با یکدیگر به علت محدودیت دید ناشی از مه غلیظ پنج نفر از سرنشینان ۲ خودرو مصدوم و با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر و فوریت‌های پزشکی خلخال به بیمارستان انتقال یافتند.

وی اظهار داشت: همچنین در اثر سقوط یک دستگاه خودرو سواری به اعماق دره گردنه کرمان در جاده خلخال – اسالم ۲ نفر از سرنشینان این خودرو به کمک امدادگران مستقر در پایگاه گردنه الماس از داخل آهن‌پاره‌های خودرو بیرون کشیده شده و به بیمارستان خلخل منتقل شدند.

رییس جمعیت هلال احمر خلخال گفت: وجود مه غلیظ و محدودیت دید در هفته جاری ۳۲ مورد حادثه رانندگی برخورد خودروها با یکدیگر ،واژگونی به دره و یا برخورد با کوه و حفاظ کنار جاده‌های خلخال – اسالم و خلخال -ه پونل را سبب شده است.

وی با اشاره به لزوم تکمیل ساختمان پایگاه امداد جاده‌ای گردنه الماس گفت: با راه‌اندازی این مرکز سطح خدمات امدادی ارائه شده به مسافران راه‌های ارتباطی خلخال به استان گیلان افزایش یافته و امکان اسکان تعداد بیشتری از مسافران در مواقع بحرانی ، بارش‌های سنگین برف و وقوع کولاک فراهم می‌شود.

وی از تلاش شبانه‌روزی امدادگران جمعیت هلال احمر مستقر در پایگاه امداد و نجات جاده‌ای گردنه الماس واقع در مسیر ارتباطی خلخال – اسالم قدردانی کرد.

وی از گردنه الماس خلخال به عنوان سخت‌ترین گردنه استان اردبیل نام برد که به علت ارتفاع بالا و وجود مه دائمی و همچنین بارش‌های برف زود هنگام همواره نیازمند حضور نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به در راه‌ماندگان و یا اسکان اضطراری مسافران است.