وزیر نیرو گفت: ۴۰۰ هزار دستگاه کولر آبی در استان یزد وجود دارد که ۲۵۰ هزار مورد آن در شهرستان یزد است و با توجه به شرایط اقلیمی و کمبود آب یزد کسانی که در زمینه کولر گازی سرمایه‌گذاری می‌کنند مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، رضا اردکانیان وزیر نیرو در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد افزود: برای اجرای این طرح ها تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده و به ۴۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وزیر نیرو گفت: اگر می‌خواهیم در اقتصاد مقاومتی موفق باشیم باید فعالیت های بین بخشی در راستای رسیدن به هدف را بیشتر کنیم؛ باید دید منابع و اهداف بر چه اصولی پایه‌ریزی شده و سپس با برنامه ریزی مدون برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی اقدام کرد.

وی با بیان اینکه باید دید خروجی جلسات در ستاد راهبری و مدیریت اقتصادی مقاومتی با چه شاخص هایی اندازه‌گیری می‌شود تا در رسیدن به هدف، بهتر عمل کرد تصریح نمود: رهبری معظم انقلاب در هفته  دولت امسال خواسته‌اند در مدت باقی مانده ۲ ساله این دولت، واقع گرایانه بر حسب ضرورت برنامه ریزی و اقدام شود.

وی نرخ بیکاری حال حاضر استان یزد را ۱۲.۸ درصد اعلام کرد که باید تا زمان باقی مانده عمر دولت کنونی، یک رقمی شود.

اردکانیان،  توسعه پایدار ، افزایش تاب‌آوری، مانایی، ایجاد اشتغال و پیگیری تامین اب برای توسعه صنعت و تجارت را ضروری دانست و یادآور شد: هم اکنون ۴۰۰ هزار دستگاه کولر آبی در استان یزد وجود دارد که ۲۵۰ هزار مورد آن در شهرستان یزد است که با توجه به شرایط اقلیمی و کمبود آب باید به کولر گازی تبدیل شود و کسانی که در زمینه کولر گازی سرمایه‌گذاری می‌کنند مورد حمایت قرار گیرند.