امام جمعه همدان در در سالگرد شهادت شهید محراب آیت‌الله مدنی، از حکومت دینی در جامعه اسلامی به معنای تحقق کلمه‌الله در اجتماع، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  آیت الله حبیب‌الله شعبانی موثقی، امام جمعه همدان در مراسم ادای احترام سی و هشتمین سالگرد شهادت شهید محراب آیت‌الله مدنی بیان کرد: خون شهید مدنی و دیگر شهیدان به خون سیدالشهدا متصل است زیرا هر دو جهالت ها را برطرف و هدایتگری کردند.

 

حکومت دینی در جامعه اسلامی تحقق کلمه‌الله در اجتماع است

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه این حاکمیت به معنی تجلی ولایت خدا بر جامعه است، افزود: حکومت دینی در جامعه اسلامی مقدمه‌ای برای تحقق کلمه‌الله در اجتماع است.

شعبانی موثقی ادامه داد: قیام اباعبدالله در جهت اعتلای کلمه‌الله است و برای اینکه کلام خدا در جامعه اجرایی شود باید ولایت خدا در جامعه تحقق یابد که این مهم بدون ولی خدا امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه روند حاکمیت اسلامی با حذف علی ابن ابطالب به خطر افتاد و در نتیجه سیاست دینی حذف شد، افزود: با حذف سیاست دینی، سیاست به دست قدرت طلبان میافتد و جامعه به مرحله‌ای میرسد که در مقابل شهادت حسین بن علی یا سکوت میکند و یا برای شهادت وی اقدام میکند که این امر با حذف حاکمیت دینی در جامعه همراه است.

امام جمعه همدان با اشاره به  حکومت دینی در جامعه اسلامی، و توضیح اینکه جامعه‌ای که ولی خدا را حذف کند به سمت جهالت حرکت میکند، گفت: اگر امام حسین به شهادت نمیرسید اسلام مبتلا به جاهلیت عمیقتری میشد و خون سیدالشهدا این جاهلیت را از جامعه زدود.

وی ادامه داد: هرگاه حاکمیت دینی، تعالیم الهی و ارزش ها و هنجارها را تهدید  کرد و خونی ریخته شد، آگاهی بخشی در جامعه اتفاق افتاد.

شعبانی موثقی با اشاره به اینکه شهادت رافع جهالت است، ضلالتها را برطرف کرده و راه هدایت را به جامعه نشان میدهد، تصریح کرد: پس از شهادت سیدالشهدا، سیاست در نگاه مردم جنبه منفی پیدا کرد و سیاست دینی، سیاستی است که از غدیر خم نشات بگیرد.

 

 امثال شهید مدنی آرزویشان شهادت بوده است


وی اضافه کرد: اگر امروز اسم و رسمی از اسلام باقیمانده به خاطر خون شهیدانی است که به بهترین روش معامله کردند.

شعبانی موثقی با توضیح اینکه افراد آگاه به دنبال شهادت هستندگفت: امثال شهید مدنی آرزویشان شهادت بوده است و میتوان از وی به عنوان یک مسئول با طراز بالا در انقلاب اسلامی نام برد و البته حاکمیت دینی مسئولانش باید مثل شهید مدنی باشند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در پایان اظهار کرد: غدیر خم اعلام حاکمیت دینی، واقعه عاشورا برگشت به حاکمیت دینی و ظهور ولی عصر(عج) دعوت به غدیر خم است و هر سه تلاشی بر تحقق حاکمیت دینی در جامعه است.