معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان ازپرداخت بیش از 27 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به مددجویان در پنج ماهه نخست سال جاری در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، بهرام سوادکوهی بابیان اینکه پرداخت وام قرض‌الحسنه اشتغال در این مدت عمده‌ترین سهم در ایجاد اشتغال مددجویان را داشته است، گفت: بیش از ۲۷ میلیارد و ۲۷۷ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بدین منظور توسط کمیته امداد در استان اصفهان پرداخت‌شده است.

وی افزود: ۱۴۲۷ نفر از مددجویان و نیازمندان اصفهانی در پنج ماهه اول سال جاری با دریافت وام قرض‌الحسنه و خدمات کاریابی کمیته امداد اصفهان صاحب شغل شدند.

سوادکوهی بابیان اینکه پرداخت وام قرض‌الحسنه اشتغال در این مدت عمده‌ترین سهم در ایجاد اشتغال مددجویان را داشته است، گفت: بیش از ۲۷ میلیارد و ۲۷۷ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بدین منظور توسط کمیته امداد در استان اصفهان پرداخت‌شده است که به ایجاد حداقل ۱۳۴۸ شغل برای نیازمندان و مددجویان دریافت‌کننده منجر شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان افزود: این وام‌ها از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها، صندوق توسعه ملی و همچنین صندوق امداد ولایت تأمین اعتبار شدند.

وی همچنین یادآور شد: در این مدت علاوه بر اشتغال ایجادشده از مسیر پرداخت وام، ۷۹ نفر نیز به ‌واسطه فعالیت کاریابی کمیته امداد اصفهان صاحب شغل شدند.

سوادکوهی با مهم دانستن ایجاد بستر مناسب برای انتقال دانش فنی و مهارت‌های موردنیاز جامعه به مددجویان تحت حمایت این نهاد، گفت: با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان بیش از ۷۴۷ نفر از مددجویان و فرزندان آن‌ها از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در پنج ماهه ابتدایی سال جاری بهره‌مند شدند و مقدمات ورود پایدار آن‌ها به بازار کار فراهم شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه آمار اشتغال مددجویان بدون در نظر گرفتن شغل‌هایی است که به شکل غیرمستقیم ایجاد شده است، گفت: هر کسب‌وکار و فعالیت تولیدی جدیدی که ایجاد می‌شود به‌طور مستقیم و غیرمستقیم برای تعداد افرادی بیش از مجری طرح شغل ایجاد می‌کند که در صورت در نظر گرفتن این تأثیرات، اشتغال ایجادشده توسط این نهاد در پنج ماهه اول امسال به‌مراتب بیش از این خواهد بود.