مدیرکل بهزیستی استان همدان از تحویل واحدهای مسکونی به مددجویان بهزیستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حمیدرضا الوند، مدیرکل بهزیستی استان همدان با اشاره به تحویل  واحدهای مسکونی به مددجویان بهزیستی به مناسبت هفته دولت، گفت: ۱۹ واحد مسکن مددجویی با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال تحویل مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان همدان شد.

 

 تحویل  واحدهای مسکونی به مددجویان بهزیستی

الوند افزود: از این تعداد مسکن مددجویی یک واحد در ملایر، ۳ واحد در تویسرکان، ۷ واحد در نهاوند، یک واحد در رزن و ۲ واحد در کبودرآهنگ تحویل خانواده‌های دارای دو عضو معلول شد.

ویبا اشاره به تحویل  واحدهای مسکونی به مددجویان بهزیستی، افزود: از این ۱۹ واحد ۴ واحد در قالب تفاهم نامه مشترک بین سازمان بهزیستی کشور، بنیاد مستضعفان، حساب ۱۰۰ امام و انجمن خیرین مسکن ساز تهیه و به خانواده‌های دو معلول تحویل شده است.

الوند خاطر نشان کرد: ۵ واحد مسکن مددجویی نیز تحویل سایر خانواده‌های تحت پوشش شامل خانواده‌های تک معلولی شده است.

وی با اشاره به تحویل  واحدهای مسکونی به مددجویان بهزیستی، افزود: برای تأمین این تعداد مسکن مددجویی ۲ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت شده و بیش از ۴ میلیارد ریال تسهیلات بانکی با کارمزد ۴ درصد پرداخت شده است.

الوند در ادامه با بیان اینکه اغلب خدماتی که توسط سازمان بهزیستی ارائه می‌شود به نوعی کار فرهنگی است و اگر با یک برنامه مدون در توسعه مباحث فرهنگی و ارائه خدمات مطلوب به کارکنان و جامعه هدف تلاش شهرستان حرکت کنیم در تمام بخش‌ها کار به آسانی انجام می‌شود از رابطین فرهنگی خواست در توسعه برنامه‌های فرهنگی نقش داشته و پیشنهادات خود را به شورای فرهنگی ارائه دهند.

وی گفت: همانطور که ارائه خدمات تخصصی به جامعه هدف از اولویت‌های کاری ماست در مسائل فرهنگی هم باید کوشا باشیم.

حمیدرضا الوندبا اشاره به تحویل  واحدهای مسکونی به مددجویان بهزیستی، افزود: امیدوارم با ارائه راهکارهای مناسب و خلاقانه کار ماندگاری در ترویج مباحث فرهنگی انجام دهیم.

وی با یادآوری اینکه مسئله امر و نهی و تشویق و هشدار، ریشه در درون هر انسانی دارد و فطرت پاک هر شخصی اعمال زشت و ناپسند را نمی‌پذیرد و نسبت به کارهای خوب روی خوش نشان می‌دهد، افزود: امر به معروف و نهی از منکر هم می‌تواند نقش بازدارندگی و پیشگیری را ایفا کند و به حفظ و ارتقای سلامت فردی و سلامت اجتماعی کمک کند و هم می‌تواند نقش درمان و رشد را ایفا کند و از گسترش ناهنجاری‌ها و آسیب‌های گناه و فساد جلوگیری کند.