نمایشگاه تابلو خط های عاشورایی با استفاده از خاک رنگی هرمز با عنوان خاک سرخ- قیام سرخ در جزیره هرمز با حصور رئیس کل دادگستری هرمزگان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، در آستانه شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نمایشگاه تابلو خط های عاشورایی که توسط هنرمندان هرمز و با استفاده از خاک رنگارنگ این جزیره خلق شده اند، با حضور علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، بخشدار، امام جمعه  و جمعی از مسئولین جزیره  هرمز افتتاح شد.

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در آیین افتتاح  نمایشگاه تابلو خط های عاشورایی با استفاده از خاک رنگی هرمز، اذعان داشت: برپایی نمایشگاه تابلو خط های عاشورایی با استفاده از خاک رنگارنگ هرمز، نمونه بارزی از این معنا است که چگونه جزیره نشینان هرمزی با سرانگشتان هنرمندشان، شور و احساس اهالی این خطه را نسبت به قیام اباعبدالله الحسین(ع) به تصویر کشیده اند تا همه نسل ها از چشمه زلال نورانیت و معنویت این حرکت عظیم بهره مند شوند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: اگرچه هرگز نمی شود تمام زیبایی های محرم را به نمایش گذاشت ولی گوشه هایی از آن را می توان در قالب خلق آثار ارشمند هنری از این دست به تصویر کشید.

شایان ذکر است؛ در نمایشگاه" خاک سرخ- قیام سرخ " تابلو خط هایی با استفاده از خاک رنگارنگ جزیره هرمز در ابعاد مختلف و بهره گیری از عبارات و خطوط اسلیمی  با مضمون سوگواری و قیام حسینی در معرض دید عموم گذاشته شده‌اند.

 گفتنی است؛ در کنار برگزاری نمایشگاه تابلو خط های عاشورایی، گالری عکس، نقاشی، ویدئو، اینستالیشن و پروفرومنس نیز اجرا می‌شود و برگزاری کارگاه‌های آموزشی نقاشی و پخش کلیپ های مختلف از آیین‌های عزاداری جزیره هرمز از جمله برنامه‌های بخش جنبی نمایشگاه است.

به گفته برگزار کنندگان، ایده‌ی اصلی از اجرای این نمایشگاه، یاد آوری فرهنگ غنی عاشورای حسینی و همچنین نمایش تنوع زیست محیطی جزیره هرمز با بهره گیری از خاک این جزیره است و در جریان برگزاری آن، تابلو خط هایی با نقش مایه های فرهنگ سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) در جنوب کشور طراحی و به نمایش گذاشته شده است.