مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از آماده باش اورژانس پیش‌بیمارستانی در تاسوعا وعاشورای حسینی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، غفور راستین اظهار کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) تمامی واحدهای اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان و اتاق‌های فرمان و مراکز فرماندهی عملیات به صورت ویژه آماده‌باش هستند.

وی افزود: اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان، امداد- سلامت مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) را در سراسر استان اصفهان پوشش می‌دهد.

راستین گفت: در این روزها، پایگاه‌های جاده‌ای از ساعت 9 تا 12 و از ساعت 18 تا 21 با چراغ گردان روشن در حاشیه جاده‌ها مستقر می‌شوند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: پایگاه‌های شهری نیز در مسیرهای دسته‌های عزاداری و محل تجمع عزاداران مانند گلزارهای شهدا و امامزاده‌ها مستقر می‌شوند تا امکان دسترسی برای امدادرسانی به بیماران و مصدومان به راحتی فراهم باشد.

راستین خاطرنشان کرد: در تاسوعا و عاشورای حسینی در میدان امام (ره) شهر اصفهان یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 2 دستگاه خودروی آمبولانس همراه با 8 نفر پرسنل و در امام‌زاده زینبیه، شاه‌کرم و سید محمد خمینی‌شهر هر کدام یک دستگاه آمبولانس با 2 نفر پرسنل به صورت ویژه مستقر می‌شوند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: همچنین تمامی اورژانس‌های بیمارستان‌ها به خصوص بیمارستان شهید اشرفی و 9 دی خمینی‌شهر در این 2 روز به صورت ویژه آماده‌باش هستند.