معاون خدمات مشترکین و امور درآمد شرکت آب و فاضلاب گفت:شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان کمترین میزان هدر رفت آب در کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رضا رضایی در قالب میز خدمت پاسخگویی چگونگی ارائه خدمات به مردم در مسجد مصلی اصفهان بیان داشت:در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان کمترین میزان هدر رفت آب در کشور دارد این در حالیست که در سال 86 میزان هدر رفت آب در اصفهان بیش از 30 درصد بوده در حالیکه این رقم هم اکنون به 16 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: با اصلاح شبکه های فرسوده که همه ساله در دستور کار شرکت قرار دارد میزان پرت آب در اصفهان به حداقل رسیده است همچنین اصلاح شبکه فرسوده فاضلاب اصفهان در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم در حال اجراست.

رضایی به ارائه 23 خدمت غیرحضوری شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان اشاره کرد و عنوان نمود: شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان از طریق سامانه 1522 بیش از 23 خدمت را به صورت غیر حضوری به مردم در اقصی نقاط استان ارائه می دهد که این امر در راستای خدمات بهتر در کوهتاه ترین زمان ممکن اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه هزینه تمام شده هر متر مکعب آب هزار تومان برآورد گردیده است، خاطرنشان ساخت: قیمت تمام شده هر متر مکعب آب هزار تومان برآورد شده در حالیکه حدود 486 تومان بابت هر مترمکعب آب از مشترکین دریافت می شود بنابراین در مصرف آب نهایت دقت را به خرج دهند.

معاون خدمات مشترکین و اموردرآمد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر رعایت الگوی مصرف آب تصریح کرد:اگر یک خانواده 4 نفری مطابق با الگو آب مصرف کنند آب بهای آنها حدود 12 هزار تومان می شود در غیر این صورت آب بها پلکانی محاسبه می گردد و هر چه قدر مصرف آب بیشتر از الگو باشد روش محاسبه به صورت تصاعدی انجام می شود.

شرکت آبفا اصفهان

در ادامه مدیرآبرسانی شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: یکی از اولویت های شرکت آبفا استان اصفهان توزیع عادلانه آب است براین اساس با نصب فشار شکن در برخی از نقاط شهر درصدد آن هستیم تا آب با فشار یکسان میان مردم در سطح شهر توزیع شود.

رحیمی  پیرامون  اقدامات  انجام شده  در راستای رفع بوی بد منهول های  فاضلاب  اعلام کرد: شرکت آبفا منطقه 2 اصفهان همه ساله به منظور رفع بوی بد منهول های فاضلاب و مبارزه با حشرات موذی ،شستشوی شبکه فاضلاب را در دستور کار قرار می دهد.

مدیر آبفا منطقه 2 اصفهان گفت: در سال جاری حدود 80 درصد شبکه فاضلاب در منطقه 2 مورد شستشو قرار گرفته و 20 درصد باقی مانده به قوت در حال اجراست.