مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان گفت: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در اصفهان همه امکانات آتش نشانی به صورت صددرصد در آماده باش است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محسن گلابی با اشاره به آماده باش آتش نشانی در تاسوعا و عاشورای حسینی  بیان کرد: 8 خودروی آتش نشانی در میدان امام اصفهان در تجمع عاشورایی هیئت های عزاداری، وظیفه تامین ایمنی این مراسم را بر عهده دارند که چهار خودرو در میدان و مابقی در مسیرهای منتهی به میدان مستقر می شوند.

وی با اشاره به مجموعه اقدامات ایمنی آتش نشانی شهرداری اصفهان برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در سطح شهر اصفهان، اظهار کرد: اسکورت کاروان های عزاداری در سطح شهر در روز تاسوعا و عاشورای حسینی در سطح شهر اصفهان از سوی نیروهای آتش نشانی انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه با توجه به اینکه هیئت های عزاداری صبح روز عاشورا در میدان امام (ره) تجمع خواهند کرد، مجموعه اقداماتی برای حفظ ایمنی از جمله استقرار هشت خودرو در میدان و حلقه های دوم و سوم ترافیکی اطراف میدان را خواهیم داشت.

وی افزود: از این تعداد 4 خودرو در میدان امام و مابقی در مسیرهای منتهی به میدان مستقر خواهند بود. همچنین دستگاه های «ای اف تی» (کوله پشتی های ایمنی) توسط آتش نشانان حمل شده و در جایگاه قرار می گیرند.

گلابی افزود: همچنین در روزهای تاسوعا و عاشورا گشت های تمام فرماندهی ها موظف اند از محدوده تحت پوشش خود و ایستگاه های صلواتی و خیمه های عزاداری مستقر، بازدید کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان بیان کرد: به هیئت هایی که خیمه سوزی داشته اند نیز تذکرات لازم داده شده که پیش از انجام این کار، به آتش نشانی اطلاع داده شود تا خودرو و نیروهای لازم برای تامین ایمنی مردم مستقر شود.