وزش بادهای شمال غربی در جزایر غربی هرمزگان سبب مواج شدن دریا خواهد شد که توصیه می شود شناورهای سبک از تردد به جزیره لاوان و کیش خوداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، با توجه به ملایم بودن سرعت باد در ساعات صبح و تاثیر جریانات مونسونی افزایش رطوبت نسبی  و مه صبحگاهی  در مناطق ساحلی  دریای عمان و شرق تنگه هرمز خواهیم داشت که سبب کاهش دید افقی خواهد شد.

طبق گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، در جزایر غربی استان از جمله لاوان، در ساعات بعدازظهر شاهد افزایش سرعت بادهای شمال غربی خواهیم بود که سبب مواج شدن دریا در این مناطق خواهد شد.

توصیه می شود از تردد شناور‌های سبک در ساعات بعدازظهر و شب در مناطق جنوبی جزیره کیش و لاوان خودداری شود و تردد شناورها به سمت مناطق غربی خلیج فارس با احتیاط صورت گیرد.

گفتنی است؛ در ساعات بعدازظهر رشد ابر خواهیم داشت که احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعات استان دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس همین گزارش، طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ضمن کاهش سرعت بادهای شمال غربی در خلیج فارس، در مناطق دریایی تنگه هرمز و دریای عمان افزایش باد جنوب شرقی در محدوده 30 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود که طی ساعات صبح سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد.

بنابر پیش بینی وضعیت جوی هرمزگان، از لحاظ دمایی در مناطق ساحلی با توجه به افزایش رطوبت نسبی هوا ،افزایش دما نخواهیم داشت.