رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ابرکوه گفت: هرگونه بدعت و خرافات در عزاداری ها ناشی از نبود معرفت و شناخت است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام سید کاظم فاطمی نسب رییس شورای هماهنگی تبلیغات  اسلامی ابرکوه در حاشیه همایش روحانیان ابرکوه افزود: روحانیان و مداحان اسناد واقعی کربلا و عاشورا را برای نسل جوان تبیین کنند.

وی اظهار کرد: هرگونه بدعت و خرافات در عزاداری ها ناشی از نبود معرفت است و در شان پیروان امام حسین (ع) نیست، باید از خرافه گویی و انحرافها در عزاداریها پرهیز شود.

فاطمی نسب با بیان اینکه تبیین فلسفه عاشورا و قیام امام حسین (ع) باید از اهداف اصلی عزاداری ها باشد، خاطرنشان کرد: برپایی نماز اول وقت و ترویج امر به معروف و نهی از منکر نیز مورد توجه عزاداران حسینی باشد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ابرکوه تصریح کرد: مداحان اهل بیت با مرثیه سرایی، شان عزاداری ها را حفظ کنند و پیام رسان نهضت عاشورا و قیام سومین امام شیعیان امام حسین (ع) باشند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی قیام امام حسین (ع) اصلاح جامعه اسلامی و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود، یادآور شد: محرم فرصت گران بهایی برای انتقال معارف اهل بیت به‌ ویژه به نسل جوان است و باید با تکیه بر قرآن و عترت نسبت به تعمیق ایمان و عبودیت آحاد مردم تلاش کرد.

فاطمی نسب ادامه داد: محرم، کلاس خوبی برای تبعیت از اهل بیت و فرصت بسیار مناسبی برای ارتقای فرهنگ دینی، اجتماعی و تبلیغ آموزه های قرآنی است.