امام جمعه همدان با اشاره به حضرت قاسم (ع)، حضرت را بهترین الگوی ولایت‌پذیری برای نوجوانان، عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی، نماینده ولی فقیه در استان همدان ​و امام جمعه همدان در مراسم احلی من العسل که به یاد حضرت قاسم (ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه حضرت، بهترین الگوی ولایت‌پذیری برای نوجوانان است، ابراز کرد: حضرت اسماعیل (ع)، حضرت قاسم (ع) و شهید حسین فهمیده از جمله این نوجوانان هستند که مرگ در رکاب امام زمان خود را شیرین‌تر از عسل دانستند و با عملکرد و تفکرشان نامشان را در تاریخ جاودانه کردند.

 

الگوی ولایت‌پذیری برای نوجوانان

 آیت الله حبیب الله شعبانی افزود: در طول تاریخ نوجوانان زیادی بوده‌اند که امروز اسمشان در تاریخ ماندگار شده است، اظهار داشت: جوانان و نوجوانان ما باید به این موضوع فکر کنند که چگونه با گذشت سال‌ها باز هم نام این افراد را با عظمت یاد می‌کنند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه تجمع امروز به معنی اعلام حمایت شما از راه حضرت قاسم (ع) و حسین فهمیده‌ها است، خاطر نشان کرد: اگر به دنبال آن هستید که از مردان بزرگ تاریخ باشید البته نه از لحاظ سن بلکه از نظر اسم و فکر، باید در کنار امام زمان برای خدا بجنگید و از اسلام دفاع کنید.

وی تصریح کرد: شرکت شما نوجوانان این موضوع را مخابره می‌کند که همه شما می‌توانید همانند قاسم (ع) فکر کنید و از امام زمان دفاع کنید.

نماینده ولی فقیه در استان همدان آمادگی برای حضور در رکاب حضرت مهدی (عج) را وظیفه نوجوانان دانست و گفت: حضرت قاسم (ع) با وجود آنکه تنها ۱۳ سال داشت تا پای جان از امام خود دفاع کرد و در همین راه هم به شهادت رسید.

وی خطاب به نوجوانان حاضر در مراسم یادآور شد: این جوانان در طول تاریخ جان خود را برای امام خودشان در راه خدا تقدیم کردند و ماندگار شدند و لذا امروز شما باید این سوال را از خود بپرسید که برای حضرت مهدی (عج) آمادگی انجام چه کاری را دارید.

آیت الله شعبانی تاکید کرد: امیدوارم همه شما قاسم‌های امام زمان خودتان باشید و در زمان ظهور حضرت مهدی (عج) در رکاب حضرت حضور داشته باشید.

امام جمعه همدان با اشاره به حضرت قاسم (ع)، حضرت را  بهترین الگوی ولایت‌پذیری برای نوجوانان، عنوان کرد.