در اولین دوره کارگاه تربیت مربی هنر کودک که توسط حوزه هنری استان کردستان و با مربی گری دکتر جلال نصیری هانیس برگزار شد 50 تکنیک کاردستی به فراگیران این دوره آموزش داده شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، نخستین کارگاه از 6 دوره کارگاه تربیت مربی هنر کودک ویژه مربیان و علاقه مندان هنر کودک در مدت دو روز 13 و 14 شهریور ماه 98 با حضور 14 هنرجوی علاقه مند به صورت تئوری در محل سالن اندیشه پردیس سینمایی بهمن سنندج و عملی با حضور در کارگاه مجسمه سازی برگزار شد .

در این کارگاه توسط مدرس دوره جلال نصیری هانیس 50 تکنیک کاردستی برای سنین مختلف به فراگیران آموزش داده شد .

بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته تاپایان سال قرار است در 5 دوره مختلف  تکنیک های مربوط به اجرای نمایش ، قصه گویی ، سینما ، تربیت شنوایی و نقاشی به این هنرجویان آموزش و در پایان تعدادی مربی هنر کودک با گواهی مربوطه جهت فعالیت در این زمینه معرفی گردند .

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، جلال نصیری هانیس دارای دکترای پژوهش هنر دانشگاه هنر اصفهان ، کارشناس ارشد کارگردانی سینما و کارشناس هنرهای نمایشی می باشند . وی تا کنون علاوه بر پژوهش های مختلف و برگزاری دوره های متعدد آموزش هنر به کودکان چندین اثر سینمایی را با بهره گیری از کودکان به انجام رسانده و موفقیت های بسیار ارزنده ای را در جشنواره های داخلی و خارجی با این تولیدات داشته است.