نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: مکتب امام حسین(ع) مکتب انسان سازی و آزادگی است وبا ادامه این راه سعادت برای همگان به ارمغان می آید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت‌ الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز شنبه در همایش هفته امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان بیجار اظهار داشت: امام حسین (ع) پرورش یافته مکتب پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) است که این مکتب اجرای دستورات خداوند متعال برای سعادت بشر است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه کسانی که در راه نهضت حسینی به شهادت رسیدند، خون شان تا ابد در جامعه می‌جوشد و امر به معروف و نهی از منکر می‌کند، افزود: پرچم سرخ سید الشهدا (ع)  به تنهایی منکرات جامعه را به امر به معروف دعوت می‌کند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه نهضت حسین (ع) امروز جهانی شده و در هر گوشه از دنیا پرچم سرخ سیدالشهدا (ع) مردم را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت می‌کند، اضافه کرد: مکتب امام حسین (ع)، مکتب آزادگی و مبارزه با استکبار است و عزت و افتخار نظام اسلامی ایران بخاطر پرورش یافتگی در این مسیر و تفکر است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در مقابل حرص و طمع آمریکا برای غارت جهان، جمهوری اسلامی ایران با پرچم یا حسین ایستاده و ذلت و انزوا را به استکبار جهانی تحکیم می‌کند.

وی با اشاره به شرایط کشورمان در روابط بین‌الملل یادآور شد: عقب نشینی‌های سیاسی و اقتصادی آمریکا و برخی متحدانش، همه و همه نتیجه ایستادگی و مقاومت براساس تکیه  بر نهضت حسینی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اصلاح امت اسلامی و زنده نگهداشتن دین و عمل به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر مهمترین هدف امام حسین (ع) برای قیام علیه ظلم و ستم و خلق واقعه بی نظیر کربلا بود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تاکید کرد: تحولات منطقه و گرایش کشورهای همسایه برای اتحاد و همبستگی با جمهوری اسلامی ایران، نتیجه امر به معروف و نهی از منکر و تاسی از قیام سیدالشهدا (ع) است که تا ابد پرشور تر و گسترده تر ادامه خواهد داشت.

در ادامه این آیین، از ۲۰ دستگاه اجرایی پیشتاز در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و همچنین تعدادی از آمران معروف شهرستان بیجار با اهدای لوح تجلیل شد.