رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس از الزام شرکت های حمل و نقل مدارس، رانندگان، والدین دانش آموزان و مدیران مدارس در ثبت نام سامانه سپند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید حسینی پور رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس و درخواست شهروندان برای سرویس ویژه دانش‌آموزان، اظهار کرد: سامانه سپند ، سامانه ی جامعی است که با همکاری آموزش و پرورش و پلیس راهور و با تفاهم نامه ای بین دو وزارت خانه آموزش و پرورش و وزارت کشور طراحی شده است.

وی در ادامه با تأکید بر الزام ثبت نام در سامانه سپند، اظهار کرد: شرکت های حمل و نقل مدارس، رانندگان، والدین دانش آموزان و حتی مدیران مدارس ملزم به ثبت نام در این سامانه هستند.

حسینی پور تشریح کرد: برای نام‌نویسی در سامانه سپند پس از مراجعه به آدرس الکترونیکی www.irtusepand.ir  و انتخاب گزینه مورد نظر در صفحه اصلی سامانه با وارد کردن کد ملی و کلمه عبور انتخابی، متقاضیان می توانند عضو سامانه سپند شوند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده، شرکت های حمل و نقل متخلف و فاقد مجوز، از طرق مراجع ذیصلاح اعمال قانون خواهند شد.

وی افزود: همچنین شرکت های متقضای حمل و نقل دانش آموزان مؤظف هستند که آموزش رانندگان را در دستور کار خود قرار دهند.

حسینی پور با بیان اینکه یکی از ارکان مهم در سرویس مدارس موضوع امنیت دانش آموزان است، گفت: روند تأیید صلاحیت و ارزیابی رانندگان از طریق گزارشاتی که از مدرسه واصل می شود، مورد بررسی قرار می گیرد.

وی همچنین عنوان کرد: علاوه بر این، کارشناسان واحد بازرسی سازمان حمل و نقل به طور مستمر رانندگان و خودروهای سرویس مدارس را کنترل می کنند.

این مقام مسؤل در رابطه با نرخ سرویس مدارس ابراز کرد: هر ساله نرخ پیشنهادی سرویس مدارس در کارگروه ماده ۱۸ با مشورت و نظر اعضاء مورد  بررسی قرار می گیرد و پس از تأیید نهایی از سوی شورای اسلامی شهر، نرخ سرویس مدارس تصویب خوهد شد.