لاستیک رانندگانی که فاقد کارت هوشمند می باشد از طریق شهرداری‌ها توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رضا شیرین زاده، معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردیبل با بیان اینکه در حال حاضر تعداد لاستیک ‌های موجود در استان بیش از نیاز رانندگان می‌باشد و با انباشت لاستیک در استان روبرو هستیم گفت: توزیع لاستیک ناوگان‌های درون شهری و برون شهری بصورت نرم افزاری و تحت وب انجام می‌شود، لذا حواله‌های صادره نیز بر مبنای کارکرد ناوگان بصورت سیستمی صادر می‌گردد.

او از رانندگان پرتلاش استان خواست جهت اخذ لاستیک ناوگان باری برون شهری با در دست داشتن اسناد مالکیت خود در مرکز استان به انجمن صنفی رانندگان کالا واقع در میدان آزادگان اردبیل و ناوگان مسافربری نیز به انجمن صنفی رانندگان مراجعه نمایند.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه رانندگان در شهرستان‌ها می‌توانند با مراجعه به ادارات راهداری و حمل ونقل جاده‌ای برای دریافت لاستیک مورد نیاز خود اقدام کنند تصریح کرد: براساس کارکرد و پیمایش خودرو رانندگان از سهمیه دولتی برخوردارمی شوند.

شیرین زاده ناوگان‌های فاقد کارت هوشمند را ناوگان درون شهری برشمرد و گفت:مالکان این ناوگان‌ها باید به سازمان حمل ونقل شهرداری‌های شهرستان‌ها مراجعه نموده و با ثبت نام در آن سازمان و اخد پروانه فعالیت، کد رهگیری دریافت نمایند.

او تصریح کرد: رانندگان پس از دریافت کد رهگیری می‌توانند با مراجعه به سایت www.utcms.ir حواله لاستیک مورد نیاز خود را بصورت الکترونیکی دریافت و مستقیما به نمایندگی مربوطه مراجعه نمایند.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردیبل با بیان اینکه مسئولیت توزیع لاستیک برای ناوگان‌های دارای کارت هوشمند با اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای است اظهار کرد: لاستیک رانندگانی که فاقد کارت هوشمند می باشد از طریق شهرداری‌ها توزیع می‌شود.

شیرین زاده مسئولیت تهیه لاستیک و هماهنگی لازم را در این خصوص وظیفه سازمان صنعت معدن وتجارت عنوان کرد واز مالکان ناوگان‌ها خواست برای سهولت در دریافت لاستیک به دستگاه‌های ذیربط مراجعه کرده و از هرگونه مراجعه به دستگاه‌های غیر مرتبط خودداری کنند.