مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: توسعه گردشگری زمستانی در اردبیل اولویت اساسی است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی  مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل بیان داشت: برنامه های زمستان بیدار امسال پرمحتواتر و با برنامه ریزی ویژه برگزار خواهد شد.

وی گفت: متاسفانه تا سال های قبل فصل زمستان به عنوان فصل رکود در حوزه های مختلف از جمله گردشگری محسوب می شد اما با تدبیر استاندار محترم در خارج کردن گردشگری استان از حالت تک فصلی و با شعار زمستان بیدار سعی کردیم تا جاذبه های زمستانی استان اردبیل را معرفی کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تصریح کرد: به همین منظور و برای توسعه گردشگری زمستانی در اردبیل سال گذشته مجوز ایجاد سه پیست اسکی جدید در استان صادر شد و تسهیلات لازم نیز برای آنها مصوب گردید.

فلاحی با اشاره به اهمیت زیرساخت های گردشگری در جذب گردشگران حرفه ای به استان، افزود: در این زمینه مجوز ایجاد 2 هتل 5 ستاره در استان اردبیل صادر شده است که عملیات احداث آنها آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه جاذبه های تاریخی استان می تواند تاثیر خوبی بر جذب گردشگر داشته باشد، عنوان کرد: تعریف مسیر بازدید جدید در مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی باعث شده تا ماندگاری مسافران و گردشگران در این مجموعه از 20 دقیقه به 2 و نیم ساعت افزایش یابد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اضافه کرد: اقداماتی که در پایگاه ملی شهریری برای پوشش و راه دسترسی آن در حال انجام است نیز تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.