امام جمعه سنندج با اشاره به واجب بودن فریضه امر به معروف ونهی از منکر اظهار داشت: امام حسین(ع)با شهادتش باعث زنده ماندن اسلام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج  که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار داشت: خداوند در سوره آل عمران بر توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و گسترش آن در جامعه تاکید و مسلمانان را نسبت به این امر مهم توصیه کرده است.

وی خواستار تلاش اقشار مختلف مردم برای رفع منکرات از جامعه شد و افزود: همه باید احساس مسئولیت کرده و نسبت به گسترش آسیب‌های اجتماعی و فساد در جامعه حساسیت داشته باشیم، در غیر اینصورت شاهد مشکلات زیادی خواهیم بود.

امام جمعه سنندج گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات مهم دینی است و همه وظیفه داریم در راستای ممانعت از گسترش منکرات در جامعه با جدیت گام برداریم.

خطیب جمعه سنندج یادآور شد: براساس فرموده پیامبر گرامی اسلام(ص)، بهترین انسان‌ها کسی است که امر به معروف و نهی از منکر می کند و تقوای الهی را پاس دارد، بنابراین باید به توصیه های ایشان و دستورات خداوند توجه جدی داشته باشیم.

ماموستا خدایی به شهادت امام حسین(ع) و آغاز ماه محرم اشاره کرد و گفت: سرور و سالار شهیدان خون خود را در راه ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر نثار کرد تا اسلام زنده بماند و درس آزادگی و عزت و جوانمردی به مسلمانان داده شود.

وی یکی از القاب مهم امام حسین(ع) را بزرگ جوانان اهل بهشت عنوان کرد و اظهار داشت: علمای اهل سنت راجع به محرم و شهادت فرزند پیامبر(ص) مطالب زیادی نوشته اند، همچنانکه امام شافعی واقعه کربلا را مایه اندوه دل‌ها و اشک چشم ها توصیف کرده است.

امام جمعه سنندج به گذر زمان و کوتاهی عمر انسان اشاره و اضافه کرد: باید از خواب غفلت بیدار شده و با انجام اعمال درست و پرهیز از کارهای ناشایست از جمله دروغ، غیبت، خیانت و آزار والدین، خود را آماده حساب روز قیامت کنیم.