معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: طرح ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی اردبیل اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی صبحی  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: از این میزان 10 هزارو 790 مورد جهت اعمال قانون به‌صورت هوشمند به پلیس راه کشور ارسال شده است.

وی افزود: در مدت یاد شده 10 هزارو 623 مورد تخلف اضافه تناژ نیز توسط سامانه‌های توزین درحال حرکت شناسائی شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: در جهت ارتقای ایمنی محورها اقداماتی چون لکه‌گیری و روکش آسفالت، تجدید خط کشی، نصب تابلو، علائم ایمنی و ترافیکی، ایجاد سیستم روشنایی به‌صورت نقطه‌ای، شناسائی و حذف نقاط حادثه‌خیز توسط راهداران پرتلاش دیار سبلان در محورهای مواصلاتی استان انجام شده و یا درحال اجرا است.

صبحی هوشمندسازی جاده‌ها ی استان اردبیل را از جمله برنامه مهم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دانست و گفت: درهمین راستا  133 سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت، تردد شماری، نظارت تصویری و توزین در حال حرکت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه طبق بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان پلیس راه و راهداری علت تامه بیشتر تصادفات 5 ماه گذشته استان تخطی از سرعت مطمئنه، انحراف و تجاوز به چپ، عدم رعایت فاصله طولی، عدم رعایت حق تقدم، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی بوده و از مردم و مسافران خواست با رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی سفری ایمن داشته باشند.

وی افزود: تا پایان طرح تابستانی گشت‌های تلفیقی محسوس و نامحسوس پلیس راه و راهداری شبانه روز در محورهای مواصلاتی استان اردبیل حضوری فعال دارند و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌کنند.