دادستان عمومی وانقلاب سنندج در همایش تجلیل از آمران به معروف از تشکیل شعبه ویژه ای در راستای حمایت از آمران به معروف در دادگستری کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد جباری در همایش تجلیل از آمران به معروف و ناهیان از منکر دستگاه قضایی کردستان در سنندج اظهار داشت : حضرت امام حسین (ع)، روش اصلاح امت اسلامی را امر به معروف و نهی از منکر می‌دانستند و از همین رو نهضت خود را ادامه دادند و قیام عاشورا شعاعی به وسعت دامنه بشریت داشت .

دادستان عمومی وانقلاب سنندج تصریح کرد: یکی از دستاوردهای بزرگ قیام امام حسین (ع) اشاعه و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

جباری افزود : فریضه امر به معروف و نهی از منکر آثار بسیار مبارکی در جامعه دارد و چندین بار در قرآن کریم تاکید شده و به درستی می توان گفت که کمر شیطان را می‌شکند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: در دستگاه قضایی عمل به قانون و انجام تکالیف قانونی مصداق بارز معروفات است و قانون گریزی و هنجار شکنی نیز مصداق بارز منکرات است.

جباری کارکنان دستگاه قضایی  کردستان را از عاملان به این فریضه خواند و گفت : همسویی و همکاری دستگاه‌ها در اجرای قانون کمک بزرگی به مبارزه با مفاسد می‌کند و معاونت قضایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان باید به این مهم جامه عمل بپوشاند.

وی روحیه ایثار و مصالحه را از مصادیق دیگر امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت:  با استفاده از این روحیه در کردستان از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از چهار فقره از پرونده‌های قتل در استان منجر به صلح و سازش شده است.

جباری افزود : مقرر است از ابتدای مهرماه سال جاری یک شعبه از شعبات شوراهای حل اختلاف استان به منظور صلح و سازش ایجاد شود.

حسین مرادی وحدت بازرس کل کردستان نیز  این همایش ضمن تسلیت ایام محرم گفت: کار در دستگاه قضایی از جنس امر به معروف و نهی از منکر است و باید کارکنان در  این دستگاه با افزایش و توسعه بصیرت خود توان تشخیص حق از باطل را داشته باشند و مسئولیت اجتماعی خود را بالا ببرند.

 در پایان این همایش از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه در استان کردستان با اهدای لوح تجلیل شد.