استاندار هرمزگان گفت: با تلاش مجموعه پارک علم و فناوری استان و کمک های معاونت علمی و فناوری، برج علم و فناوری هرمزگان در بندرعباس به زودی افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان هرمزگان با اشاره به آماده سازی برج علم و فناوری هرمزگان در بندرعباس، عنوان کرد: با همت و تلاش مجموعه پارک علم و فناوری استان و کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برج علم و فناوری هرمزگان در بندرعباس آماده شده و به زودی افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: در این برج فضا و امکانات مناسب برای حضور و فعالیت مراکز رشد فناوری و شرکت های دانش بنیان فراهم شده است.

استاندار هرمزگان افزود: برج علم و فناوری هرمزگان به یک مرکز کاملاً علمی، تحقیقاتی و پژوهشی و فضایی برای گفتگو و تبادل نظر نخبگان، اساتید و دانشگاهیان تبدیل می شود.

همتی در ادامه با اشاره به بررسی اقدامات و محصولات تولیدی شرکت های دانش‌بنیان در این نشست، تصریح کرد: یکی از مهمترین محورها و برنامه‌های ما در هرمزگان، فراهم کردن فضا برای فعالیت نخبگان و افراد توانمند علمی در راستای تولید محصولات مبتنی بر دانش و پژوهش است.

وی گفت: توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان در هرمزگان منجر به ارتقای سطح تولید و ایجاد اشتغال و ثروت برای این استان خواهد شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: جذب نخبگان موجب تحولات بزرگ و سازنده در استان از جمله در حوزه تولید، درآمدزایی و اشتغال خواهد شد و این امر منشاء پویایی بیشتر در استان است.

همتی اضافه کرد: باید بنیاد نخبگان هرمزگان و پارک علم و فناوری همکاری بیشتری با یکدیگر داشته و فضا جهت تعامل و همکاری بیشتر نخبگان و دانشگاهیان و کارآفرینان ایجاد شود.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: ما تمام تلاش خود را برای تسهیل فعالیت نخبگان در استان انجام می‌دهیم تا با استفاده از این ظرفیت و ایجاد کردن زمینه پرورش استعدادهای نخبگان، تحولات بزرگی در استان رقم بخورد.