مدیر گلزار شهدای بندرعباس گفت: همایش شیرخوارگان حسینی هر ساله در جهت معرفی سند مظلومیت نهضت عاشورا به جهانیان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، روح الله احترامی مدیر گلزار شهدای بندرعباس، گفت: همایش شیرخوارگان حسینی هر ساله  با هدف رساندن پیام مظلومیت امام حسین(ع) و طفل شیرخوارشان، حضرت علی اصغر(ع) به جهانیان و آشنایی مردم با نهضت عاشورا برگزار می‌شود.

روح الله احترامی بیان کرد: همایش شیرخوارگان حسینی از ساعت 7:30 صبح ١٥ شهریور نخستین جمعه ماه محرم که مصادف با روز حضرت علی‎اصغر (ع) است، با حضور مادران و نوزادان شیرخوار  در گلزارملکوتی شهدای بندرعباس آغاز می‌شود.

وی افزود: این همایش با گهواره گردانی، گهواره حضرت علی‌ اصغر (علیه السلام) همراه خواهد بود.

احترامی اظهار کرد:خون مطهر کوچکترین رزمنده واقعه عاشورا در اثبات مظلومیت اهل بیت (ع) و خباثت دشمن و نیز حماسه و شور حسینی کمتر از بقیه شهدای کربلا نبود بلکه بیشتر بود و اوج رذالت دشمن در شهادت حضرت علی اصغر (ع) به نمایش گذاشته شد.

وی تصریح کرد: حضور کودکان از دوران شیرخوارگی در مکتب امام حسین(ع) از دیگر اهداف والای این همایش است.

سخنران این مراسم دکتر عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس، با مداحی و نوحه سرایی  و مرثیه‎سرایی مداحان اهل بیت محمد پلاسی زاده  و رضا شنبه زاده، از برنامه‎های همایش شیرخوارگان حسینی خواهد بود که می توان به آن‌ها اشاره کرد.