استاندار هرمزگان به ظرفیت های بالای استان در بخش صید و صیادی و کشاورزی اشاره کرد و گفت: تعاونی های استان در این زمینه ورود کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در دیدار تعاونگران افزود: زیر ساخت های لازم در این بخش ها فراهم شده و انتظار می رود تعاونی ها با ورود به این بخشها، در تولید و اشتغال  و رونق اقتصادی کمک کنند.

وی بیان داشت: تعاونی های موجود و جدید در تولید پرورش ماهی در قفس و میگو فعال شوند و همچنین با تشکیل تعاونی های مرتبط،  زنجیره تولید این بخشها را تکمیل کنند که با این امر برای افراد جویای کار شغل ایجاد و ارزآوری می شود.

همتی اظهارداشت: در بخش کشاورزی برای ایجاد گلخانه 5 هزار هکتار زمین هدفگذاری شده و در دریا نیز  نقاطی با توانایی تولید 150 هزارتن ماهی شناسایی شده که با فعالیت تعاونی ها در این بخشها، میزان اشتغالی بوجود می آید که در صنایع و پتروشیمی امکان آن وجود ندارد.

وی خواستار پشتیبانی از مشاغل خرد و کوچک در قالب تعاونی ها شد و همچنین بر ساماندهی تعاونی های مرزنشین و مسکن مهر تاکید کرد.

استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به اهمیت تعاونی ها گفت: توزیع ثروت یکی از مزایای بر جسته تعاونی ها است و تعاونی ها باید با تجمیع سرمایه های خرد در تولید و اقتصاد نقش خود را نشان دهند.

وی اظهارداشت: اتاق تعاون و اداره کل در کنار هم  در سازماندهی، آموزش و حل مشکلات تعاونی ها تلاش کنند.

همتی افزود: اتاق تعاون فعالیتهای خوبی در حوزه تعاون انجام داده و با برون سپاری بخشی از کارها به اتاق، انتظار میرود که اداره کل تعاون و کار  استان نیز در تقویت اتاق تعاون که از بدنه اداره است،  همفکری و همکاری نماید.

در ادامه هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز با اشاره به ظرفیتهای استان گفت: حضور تعاونی ها می تواند حلقه واسطه بین این مزایا با تولید و اشتغال باشد.

هادی ابراهیمی افزود: ما با توسعه تعاونی ها در زمینه های مختلف تلاش داریم سهم مردم را از درآمد افزایش دهیم. 

وی اضافه کرد: با این رویکرد در ذیل فعالیتهای کلان اقتصادی سعی داریم با توسعه تعاونی ها، زمینه ایجاد اشتغال و کاهش فقر را دنبال کنیم.

 وی گفت: از ظرفیت اتاق تعاون برای توسعه استان استفاده می شود.

شایان ذکر است؛ در این دیدار، مسائل و خواسته های تعاونی های بخشهای مختلف مطرح و استاندار دستور پیگیری آنها را داد.