استاندار یزد گفت: استان یزد در حال حاضر علاوه بر انواع پروازهای هوایی، پنج راه ارتباطی ریلی کشور را در خود جای داده و هیچ نقطه‌ای در ایران نمی‌توانید پیدا کنید که این گونه با تمام کشور ارتباط داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد در نشست مشترک با رایزن‌های اقتصادی کشورهای عضو اکو بر گسترش روابط این کشورها با جمهوری اسلامی ایران و استان یزد تاکید کرد.

وی افزود: استان یزد دارای ظرفیت‌های فراوان و جایگاه بسیار مناسب در کشور است و از گذشته‌های دور مرکز تجارت منطقه‌ای بوده و به نوعی مبادلات تجاری را در داخل ایران سازمان‌دهی می‌کرده است.

طالبی بیان کرد: استان یزد در حال حاضر علاوه بر انواع پروازهای هوایی، پنج راه ارتباطی ریلی کشور را در خود جای داده و هیچ نقطه‌ای در ایران نمی‌توانید پیدا کنید که این گونه با تمام کشور ارتباط داشته باشد.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: کشورهای عضو اکو باید بسیار بیشتر و بهتر بتوانند زمینه‌ساز یک رابطه تجاری قوی بین ایران و کشورهای خود باشند.

وی با توجه به فراهم بودن همه بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در استان یزد از رایزن‌های اقتصادی کشورهای عضو اکو خواست: فرصت‌های سرمایه گذاری و صادراتی استان را به فعالان اقتصادی و تجاری این استان معرفی کنند.

طالبی با اشاره به برگزاری نمایشگاه اقتصادی کشورهای عضو اکو که در آبان ماه سال جاری به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود، تصریح کرد: این نمایشگاه به خوبی می‌تواند ظرفیت‌های کشورهای عضو اکو و استان یزد را به مردم، علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران معرفی کند.