معاون فرماندار همدان با اشاره به تحقق شناسنامه ترافیکی مدارس همدان، از همکاری والدین دانش آموزان در موضوع سرویس های مدارس سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رضا زمانی، معاون فرماندار همدان در شورای هماهنگ ترافیک شهرستان همدان،  با اشاره به تحقق شناسنامه ترافیکی مدارس همدان و فرارسیدن ماه مهر و شروع سال تحصیلی، گفت: اولویت کنترل ترافیک را در روستاهایی قرار دهید که روستا در یک سمت جاده و مدرسه در سوی دیگر جاده قرار دارد که نمونه آن را می‌توان در روستاهای عبدالرحیم و قرخلر مشاهده کرد.


 تحقق شناسنامه ترافیکی مدارس همدان

معاون فرماندار همدان ادامه داد: خوشبختانه شناسنامه ترافیکی مدارس انجام شده که اتفاق خوبی است و ۱۳۰ مدرسه در اولویت کاری شهرداری قرار گرفته‌اند.

وی تأکید کرد: پلیس راهور در ایام ابتدائی مهر و افزایش تقاضای سفر، در گلوگاه‌ها و موارد ترافیکی شهرستان حضور داشته باشند تا ترافیک روان را در پیش رو داشته باشیم.

نماینده اداره راه و حمل و نقل جاده‌ای نیز گزارشی از ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها عنوان و تصریح کرد: در سال گذشته ۴ مدرسه توسط اداره راه ایمن‌سازی فیزیکی و آموزشی شده است.

وی با بیان اینکه تابلوهایی در محدوده روستا نصب کرده‌ایم، ادامه داد: ایمن سازی فیزیکی در روستاهای چشین، ابرو و خیرآباد به صورت نصب تابلو های محدودیت سرعت، توقف مطلقا ممنوع، هشدار نزدیک شدن به مدارس و اجرای سرعتگیر صورت گرفته است.

محمدی با بیان اینکه سه مدرسه را برای سال تحصیلی جاری پیشنهاد داده‌ایم، اظهارکرد: در منطقه شرا روستاهای دشته، کوزره و مسلم آباد ایمن‌سازی فیزیکی و نصب تابلو همچنین شیار ارزی و خط عابر پیاده نیز انجام پذیرفته است که در بحث آموزشی نیز در روستای انصارالامام آموزش‌های لازم داده شده و اقلام لوازم‌التحریر مرتبط با موضوع ترافیک در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

جانشین پلیس‌راه استان همدان نیز گفت: جلساتی در سطح استان با محوریت شروع مهر برگزار کردیم و در مدارسی که در حاشیه جاده قرار دارند و نا امن هستند نیز استفاده از موانع فیزیکی، لرزاننده و سرعت‌گیر به صورت الزام ابلاغ شده است.

سرهنگ همایی تأکید کرد: آمادگی کامل را داریم تا از اول مهر کارهای آموزشی را با همکاری آموزش و پرورش و اداره راه برگزار کنیم.

معاون فرماندار همدان نیز با اشاره به تحقق شناسنامه ترافیکی مدارس همدان، از  همکاری والدین دانش آموزان در موضوع سرویس های مدارس سخن گفت.