فرماندار تویسرکان با اشاره به کیفیتی مطلوب در صنعت مبل و منبت تویسرکان از احداث بازارچه مبل و منبت در تویسرکان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سید رسول حسینی، فرماندار تویسرکان با اشاره به  احداث بازارچه مبل و منبت در تویسرکان، با تأکید بر این موضوع که صنعت مبل و منبت تویسرکان و همچنین منبت گلریز اشترمل که نشان ملی منبت را از آن خود کرده است، اظهارکرد: مبل و منبت این شهرستان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است ولی متأسفانه از داشتن بازار فروش پر رونق بی‌بهره است.

 

کیفیتی مطلوب در صنعت مبل و منبت تویسرکان / احداث بازارچه مبل و منبت در تویسرکان

وی تصریح کرد: این امر نتیجه عدم اتحاد و همبستگی بین منبت کاران تویسرکانی است که  باعث شده که مبل و منبت تویسرکان به انزوا رفته و آنگونه که باید شناخته نشده است .

حسینی در ادامه با بیان اینکه باید همه اقشار مردم و مسئولان تویسرکان برای توسعه و رونق این شهرستان تلاش کنند، افزود: این امر زیر سایه فرهنگسازی در حیطه کارهای گروهی امکان‌پذیر خواهد بود.

وی با اشاره به  احداث بازارچه مبل و منبت در تویسرکان، یادآور شد : بسیاری ازاستعدادهای تویسرکان هنوز شناخته نشده است و همگی ما موظف هستیم ورودی‌های جدیدی برای شناخت این استعدادها و بهره‌گیری از این پتانسیل‌های بالقوه برای پیشرفت شهرستان ایجاد کنیم .

فرماندار تویسرکان با اشاره به تغییر نام جشنواره گردوی تویسرکان به همایش گردو به علت همزمان شدن این آیین با ایام سوگواری سالار شهدا اباعبدالله (ع)، گفت : امسال نیز از ۲۵ تا ۲۸ شهریور ماه  همایش گردو برگزار می‌شودکه باتوجه به بررسی‌ها و مطالعات انجام شده این همایش علمی وکاربردی برگزار خواهد شد .

حسینی در ادامه با اشاره به  احداث بازارچه مبل و منبت در تویسرکان، از اعلام آمادگی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ایجاد پژوهشکده گردوی تویسرکان خبرداد و افزود: برای معرفی دستاوردها و ظرفیت‌های  این شهرستان به طور میانگین هر دوماه یکبار به برگزاری همایش استانی یا منطقه‌ای نیاز است .

وی از افتتاح و کلنگ‌زنی ۷۴ پروژه با اعتبار بیش از ۵۱ میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت که گذشت خبرداد و یادآور شد: عملیات اجرایی ۱۹طرح با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان نیز آغاز شده و همچنین ۵۵ طرح با اعتبار ۳۵میلیاردتومان به بهره‌برداری رسیده است .

فرماندار تویسرکان با اشاره به کیفیتی مطلوب در صنعت مبل و منبت تویسرکان از احداث بازارچه مبل و منبت در تویسرکان خبر داد.