استاندار هرمزگان گفت: فعال سازی اراضی پرورش میگو در هرمزگان باعث ایجاد ۴۰ هزار شغل و ارزآوری سالانه ۸۰۰ میلیون دلار شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان ، در نشست با اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان با بیان اینکه ارتباط و تعامل و همکاری بسیار خوبی میان مجموعه مدیریت عالی استان و استانداری با سپاه در هرمزگان وجود دارد، عنوان کرد: از تلاش ها و همکاری بسیار خوب مجموعه سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان تشکر و قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: در هرمزگان تمامی مجموعه ها با همگرایی و همدلی بسیار خوب در راستای تحقق هدف خدمت به مردم گام بر می دارند و این همدلی و همکاری نتایج ارزشمندی را به همراه خواهد داشت.

فریدون همتی در بخش دیگری از سخنان خود به استعدادهای بزرگ هرمزگان اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه‌های پرورش میگو یکی از کارهای بزرگ در هرمزگان است و در حال حاضر بر روی راه اندازی ۲۰ هزار هکتار در قالب پنج پهنه برای پرورش میگو در استان تمرکز و برنامه ریزی کرده ایم.

همتی اظهار داشت: زیرساخت های مورد نیاز در این ۲۰ هزار هکتار توسط بخش خصوصی آماده می شود و با تشکیل تعاونی به بهره‌برداران بومی و محلی واگذار خواهد شد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: حاصل فعال سازی این سطح از اراضی پرورش میگو در هرمزگان ایجاد ۴۰ هزار شغل و ارزآوری سالانه ۸۰۰ میلیون دلار است.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید در راستای ایجاد نشاط و امیدواری در جامعه گام برداریم، افزود: در هفته دولت سال جاری بیش از ۲۲ هزار پروژه در سطح کشور به بهره برداری رسید که نشان دهنده انجام تلاش و کوشش گسترده در سطح کشور و خنثی شدن توطئه های دشمنان است.

همتی تصریح کرد: گروه های سازندگی سپاه و بسیج از مهمترین ظرفیت ها برای اجرای طرح‌ های محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات در مناطق مختلف هستند و ما آمادگی داریم در همه بخش ها همکاری مناسبی را با سپاه داشته باشیم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با روحیه تعامل و همکاری موجود می‌ توانیم خدمات اثرگذاری را در استان داشته باشیم.

وی افزود: در حوزه سد جگین نیز برای راه اندازی شهرک کشت گلخانه ای محصولات کشاورزی به میزان ۱۶۰۰ هکتار برنامه‌ریزی شده که اشتغال گسترده‌ای را به همراه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: استعداد فراوانی به ویژه در حوزه اقتصاد دریا محور در هرمزگان وجود دارد که باید با همکاری یکدیگر این ظرفیت‌ها را شکوفا کنیم.

استاندار هرمزگان پرورش ماهی، تولید محصولات کشاورزی و شیلاتی و وجود باغات گسترده را از دیگر مزیت های مهم هرمزگان برشمرد و گفت: در تمامی حوزه ها آمادگی داریم تا از توانمندی مجموعه ها و گروه های سازندگی سپاه و بسیج در راستای محرومیت‌زدایی، سازندگی، ایجاد اشتغال، انجام پروژه های عمرانی و همچنین کارهای اجتماعی و فرهنگی استفاده کنیم.

همتی برگزاری کنگره ملی شهدای استان هرمزگان را از مهمترین برنامه‌های این استان در سال جاری اعلام کرد و اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم تا این کنگره با عظمت در شان شهدای بزرگوار برگزار و موجب ایجاد یک جریان خوب فرهنگی و گفتمان سازی در حوزه ایثار و شهادت شود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: برای برگزاری مناسب کنگره شهدا و همچنین اعزام زائران به مراسم اربعین حسینی همه دستگاه ها باید همکاری لازم را با مجموعه سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان داشته باشند.