فرمانده انتظامی استان اصفهان از مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی در شهرستان خمینی شهر بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان،  سردار مهدی معصوم بیگی شب گذشته با سفر به شهرستان خمینی‌شهر از تعدادی مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی در سطح شهرستان بازدید به عمل آورد.

وی در بازدید هیئت های مذهبی در خمینی شهر گفت: دستورالعمل جامعی تحت عنوان برقراری نظم و امنیت و ترافیک ویژه ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان به همه شهرستان ها ابلاغ کرده ایم که در شهرستان خمینی شهر رضایت بخش بوده و امیدواریم شرایطی فراهم شود که مردم به بهترین شکل موجود به عزاداری های خود بپردازند و نیروهای پلیس را از دعای خیر خود بهره مند سازند.

مقام ارشد انتظامی استان گفت:همایش پلیس یاران محرم در سطح استان اصفهان بالغ بر 8هزار نفر پلیس یار محرم خواهر و برادر توسط هیئت امنای هیئات مذهبی معرفی شدند تا با همکاری نیروی انتظامی نظم و امنیت را در سطح هیئت های مذهبی استان اصفهان برقرار کنند.

وی بیان داشت: توجه نیروهای انتظامی به مجالس عزاداری و رعایت حال مجاورین مکان برگزاری هیئات مذهبی که باید توجه ویژه شود به خصوص در ساعات پایانی شب از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی در ادامه  توضیح داد: عزاداران حسینی که همه علاقمندان را در بر می گیرد برای اتفاقی که در سال 61هجری در صحرای کربلا رخ داد نوحه سرایی و سوگواری می کنند و چه زیبا گفته شد کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا.

سردار معصوم بیگی تذکر داد:  عزت و سربلندی امروز ما به خاطر تبعیت از سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) است و اگر امروز این کشور با ظلم مبارزه می کند تنها دلیل آن زیر بار نرفتن این  ملت عاشورایی است اگر امروز پنجه در پنجه ابرقدرت جهان هستیم و پهباد آن را ساقط می کنیم یا کشتی متخلف انگلیسی را توقیف می کنیم همه در ظلم ستیزی ریشه دارد که با تاسی به حضرت اباعبدالله بوده و این یک افتخار است.

وی هشدار داد:شیادان در فضای مجازی از شعور و احساسات مردم سوءاستفاده کرده و با عنوان کمک به هیئات شماره حساب هایی را در فضای مجازی اعلام می کنند .

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت:این افراد اهداف سرقت را در سر دارند که باید مراقب بود و از طریق مناسب نذورات خود را پرداخت کرد و سایت هایی که دانلود سخنرانی مذهبی و مداحی در قبال مبلغ ناچیزی ارائه می دهند با فریب مشخصات و حساب افراد را جهت تخلیه حساب ها کپی کرده و با استفاده از احساسات پاک مردم عزادار دست به شیادی می زنند.

به گزارش موج، سردار مهدی معصوم بیگی فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان به همراه سرهنگ پور قیصری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان، محمود مسلم‌زاده فرماندار شهرستان خمینی‌شهر،مجید ترابی بخشدار، سرهنگ مهدی پاکروان فرمانده راهور شهرستان خمینی شهر و علی جعفرنژاد فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خمینی‌شهر، در این برنامه حضور داشتند که در عزاداری مسجد ملاحیدر علی محله فروشان ،مسجد مصلی شهر درچه ، مهدیه بزرگ خمینی‌شهر، هیئت خادم الشهدا خمینی‌شهر،حسینیه روستای تیرانچی حسینیه علی اکبر، موکب پذیرایی قاسم‌بن‌الحسن(ع) و چایخانه ها و مراکز طبخ غذا حضور پیدا کردند.

فرمانده نیروی انتظامی در خمینی شهر