تعاونى خدمات صیادى باسعیدو در چهادهمین جشنواره تعاونی های برتر هرمزگان جز 11 تعاونی برتر استان و یکی از تعاونی های برتر ملی شناخته شد.

عبدالله نژاد باسعیدو مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات صیادی باسعیدو، یکی تعاونی های برتر کشور، در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج هرمزگان، با بیان این که خوشبختانه ما مانعی برای تولید نداشته ایم، گفت: با رعایت همه ضوابط توانستیم در چهادهمین جشنواره تعاونی های برتر هرمزگان، جز 11 تعاونی برتر استان باشیم.  

وی آغاز به کار خود را این گونه شرح داد: شروع فعالیت ما از سال 1371 با 30 فروند شناور بوده است که خوشبختانه در حال حاضر توانستیم این تعداد را به 200 شناور افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات صیادی باسعیدو که موفق به کسب تندیس تعاونی برتر ملی نیز شده است، دلیل این موفقیت خود را رسیدگی و توجه به مشکلات صیادان دانست و اذعان داشت: با همکاری شیلات، اتاق تعاون و صیادان توانستیم موفقیت دست پیدا کنیم.

به گفته عبدالله نژاد با سعیدو در حال حاضر سرمایه شرکت تعاونی خدمات صیادی باسعیدو، 100 لنج، هر کدام به ارزش سه میلیارد تومان، است که توانسته برای بالغ بر دو هزار نفر زمینه ی اشتغال را فراهم آورد.

شایان ذکر است که بیشتر اهالی روستای باسعیدو از توابع شهرستان قشم در این تعاونی سهیم هستند و از آن بهره می گیرند.

نژاد با سعیدو تولید سالانه این شرکت تعاونی را پنج هزار تن عنوان کرد و در ادامه گفت: ما به صورت مستقیم صادرات انجام نمی دهیم اما محصولات ما از طریق واسطه ها بیشتر به کشور کویت صادر می شود.

وی در خصوص موانع و مشکلات بر سر راه شرکت تعاونی خدمات صیادی باسعیدو عنوان کرد: مشکل ما در حال حاضر لای روبی حوضچه ها است.

عبدالله نژاد باسعیدو گفت: حوضچه ها باید لای روبی شوند اما شیلات به دلیل نداشتن بودجه، نتوانسته با ما همکاری کند و ما منتظر کمک سایر ارگان های بالا دست و استانداری هرمزگان هستیم.

وی هزینه لای روبی حوضچه ها را بالغ بر 15 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: اگر مبلغ کم بود بخش خصوصی پاسخگو بود اما این رقم برای  بخش خصوصی مبلغ هنگفتی است و باید بخش های دولتی به این حوزه ورود پیدا کنند.