موج

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان خبر داد:

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از بومی سازی 80 درصد قطعات و تجهیزات مورد نیاز شرکت ذوب آهن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، منصور یزدی زاده در یازدهمین نمایشگاه بین المللی فولاد ، متالوژی و ریخته گری در اصفهان گفت: ذوب آهن اصفهان 80 درصد قطعات و تجهیزات خود را بومی سازی کرده است.

وی افزود: امیدوارم با برگزاری این نمایشگاه ها از جایگاه تولید کننده محصول ، به صادر کننده تکنولوژی و تجهیزات فولاد ارتقا پیدا کنیم.

یزدی زاده اظهار داشت: افتخار می کنیم که اصفهان عمده فولاد کشور را تولید می کند و به یک استان استراتژیک در حوزه فولاد تبدیل شده است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: برنامه های توسعه ذوب آهن با جدیت در حال اجرا است و در آینده نزدیک به نتایج خوبی دست خواهیم یافت.

مدیرعامل فولاد مبارکه نیز در این آیین  به مشکل تامین مواد اولیه شرکت های فولادی اشاره نمود و گفت: ذوب آهن اصفهان ، مهندسین بسیاری را آموزش داده است که در صنایع مختلف کشور منشا اثر هستند.

عظیمیان افزود : نابسامانی در بازار مواد اولیه و خام فروشی سنگ آهن باید اصلاح شود و این مشکل تامین مواد اولیه ، تمام شرکت های فولادی را درگیر کرده است.

مدیر کل معاونت معدن وزارت صمت نیز در این آیین گفت: صادرات سنگ آهن توسط تولید کنندگان دولتی این مواد اولیه را ممنوع کردیم و با برنامه ریزی انجام شده ، مشکل این واحدهای تولیدی حل می شود.

سیف الله امیری افزود: در حال حاضر ذوب آهن و فولاد مبارکه مشکل تامین مواد اولیه دارند که به دنبال حل آن هستیم و بر طبق دستور معاون اول ریئس جمهور اولویت ما در ابتدا تامین نیاز داخل است.

مدیر کل معاونت معدن وزارت صمت اظهار داشت: برای تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 نیاز به 150 میلیون تن سنگ آهن داریم که اگر این موضوع ساماندهی نشود ، تا 10 سال آینده ، وارد کننده سنگ آهن می شویم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها