موج

مدیر کل امور مالیاتی استان اصهان اعلام کرد

مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان از بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی فعالان اقتصادی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، بهروز مهدلو در همایش آشنایی با بخشنامه های سازمان امور مالیاتی در راستای رونق تولید، بر استفاده از فرصت ایجاد شده از سوی سازمان امور مالیاتی مبنی بر بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی در سال جاری تاکید  کرد.

وی همچنین از امکان برگزاری جلسات تخصصی تر برای حل مشکلات مالیاتی مدیران مالی و اعضاء اتاق اصفهان با همکاری سازمان امور مالیاتی خبر داد.

مهدلو در راستای شفاف سازی بخشنامه ها و کمک به حل مشکلات فعالان اقتصادی گفت: به دلیل لزوم آگاهی فعالان اقتصادی و مدیران مالی ازتغییرات سریع ایجاد شده در روند پرونده های مالیاتی، این سازمان جهت شفاف سازی اطلاعات آماده است.

وی برگزاری این جلسات را در افزایش آگاهی مودیان واطلاع سازمان از مشکلات مالیاتی موجود فعالان اقتصادی و تلاش برای تغییر و اصلاحات قانونی لازم موثر دانست.

مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان با بیان اینکه مالیات پاکترین سوخت اقتصادی در هر کشور می باشد، افزود: تامین  هزینه های جاری دولت از طریق مالیات، افزایش شفافیت هزینه کرد بودجه وهمچنین ارتقاء تامین هزینه ها و ثبات در تامین بودجه را به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه بیش از 90 درصد هزینه دولت ها و هزینه های عمومی درکشورهای توسعه یافته از طریق مالیات تامین می شود، تصریح کرد: از سوی دیگر دولت نیز موظف است خدمات ایده آلی را به شهروندان و فعالان اقتصادی ارایه نماید. 

مهدلو با اشاره به اینکه از 468 هزار میلیارد تومان کل بودجه دولت در سال جاری حدود 30 درصد آن سهم مالیات می باشد، افزود: کشور ما برای تامین هزینه ها از درآمدهای مالیاتی با کشورهای توسعه یافته دارای فاصله زیادی است.

اتاق بازرگانی

 مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان توجه به تولید را جزو الزامات کشورهای موفق و پیشرو دانست و افزود: حفظ تولید و ارتقاء آن در کاهش نرخ بیکاری و تبعات اجتماعی آن نقش مهمی داشته و از اینرو لازم است دولت حمایتهای ویژه ای از تولید کنندگان داشته باشد.

 وی تصویب بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان از کلیه واحدهای تولیدی و غیر تولیدی دارای بیش از پنجاه نفر اشتغال را یکی از اقدامات موثر در راستای رونق تولید دانست و گفت: این اتفاق منجر به ادامه این رویه در دیگر دستگاههای اجرایی استان شد.

مهدلو تقسیط طولانی مدت بیش از 4 هزار پرونده مالیاتی، بخشودگی جرایم بیش از 8 هزار و 600 پرونده، کاهش 70 درصدی علی الراسی دفاتر و... را از جمله دستاوردهای تصویب این بسته حمایتی از ابتدای خرداد ماه تا ابتدای شهریورماه بیان کرد.

مهدلو همچنین از اقدام این سازمان جهت معرفی مودیان خوش حساب خبر داد و تصریح کرد: لازم است مودیان از حداکثر بخشودگی جرایم قابل بخشش برای مالیات عملکرد و بخشش کامل جرایم ارزش افزوده استفاده نمایند.

مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: بر اساس فرصتی که سازمان امور مالیاتی ایجاد نموده مودیانی که تا پایان مهرماه نسبت به پرداخت اصل مالیات خود اقدام نمایند مشمول بخشودگی صد درصدی جرایم قابل بخشودگی خواهند شد و در صورت عدم پرداخت، بدهی مالیاتی قطعی شده این امکان در سال آینده فراهم نخواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها