اکبر بهنامجو:

استاندار اردبیل گفت: حمایت از نخبگان استان اردبیل یکی از برنامه‌های مهم اقتصادی در راستای رونق تولید و اشتغال است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل اظهار داشت: نخستین کارخانه نوآوری و فناورانه استان اردبیل با استقرار واحدهای فناورانه و دانش‌بنیان در مجموعه چرم مغان احداث می‌شود که در حال حاضر عملیات اجرایی و آماده‌سازی آن آغاز شده است.

وی از اختصاص 150 میلیارد ریال اعتبار برای راه‌اندازی نخستین کارخانه نوآوری استان خبر داد و افزود: از این مبلغ 100 میلیارد ریال به‌صورت تسهیلات بانکی کم‌بهره در راستای حمایت از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان به این واحد ارائه می‌شود و 50 میلیارد ریال نیز به صورت بلاعوض توسط پارک علم و فناوری استان پرداخت می‌شود تا در زمینه آماده‌سازی و استقرار واحدهای فناورانه و دانش‌بنیان هزینه شود.

استاندار اردبیل با اشاره به نقش این کارخانه در راستای رونق تولید و اشتغال در استان تصریح کرد: این واحد با برگزاری استارتاپ‌ها و استقرار شرکت‌ها و واحدهای دانش‌بنیان و فناور می‌تواند در زمینه رونق تولیدات دانش‌بنیان و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید نقش مهمی ایفا کند.

بهنام‌جو حمایت از نخبگان را یکی از برنامه‌های مهم اقتصادی در راستای رونق تولید و اشتغال دانست و بیان کرد: هدف‌گذاری شده تا با راه‌اندازی این واحد در 16 هکتار و 25 هزار مترمربع فضای مسقف که ظرفیت توسعه به 100 هکتار را نیز دارد، در مدت سه سال برای سه هزار نفر اشتغال‌زایی شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در چهار حوزه کشاورزی ، گردشگری ، ساختمان و صنایع چرم شرکت‌های فناور در این کارخانه به فعالیت می‌پردازند، گفت: تلاش و جدیت بر این است تا این مجموعه تا سفر رئیس جمهور به استان تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها