امام جمعه یزد:

امام جمعه یزد گفت: امروز هجوم عجیبی علیه فرهنگ ما به خصوص روحیه انقلابی ما وجود دارد و حفظ انقلاب نیز به حفظ این روحیه انقلابی بستگی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی امام جمعه یزد در نشست خبری به مناسبت آغاز ماه محرم و همچنین برگزاری اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی گفت: اگر انسان در وادی گناه قرار گیرد و در مسیر غیر خدا قرار گیرد ضرر می کند و این دشمن با خود است و ما خیلی از وقت ها قبل از این که به جامعه خیانت کنیم به خودمان خیانت کرده ایم و بعد این گناه به نتیجه برای جامعه می رسد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: خیلی از ماها در روز قیامت بازخواست می شویم که چرا استکبار را رفیق خود قرار داده ایم در صورتی که می توانستیم با همراهی اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) در راه راست قرار گیریم.

وی ادامه داد: امروز هجوم عجیبی علیه فرهنگ ما به خصوص روحیه انقلابی ما وجود دارد و حفظ انقلاب نیز به حفظ این روحیه انقلابی بستگی دارد.

آیت الله ناصری افزود: روحیه انقلابی به معنای جدی و پرتلاش بودن برای حفظ آرمان های انقلاب است که از جمله این عوامل استکبار ستیزی، مماشات با مسلمین دنیا، غمخواری برای مظلومان و حفظ ارزش های ارتباط با خدا است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: اگر با ترامپ بخواهید مذاکره کنید عزت ما شکسته شده و روحیه انقلابی ما شکسته می شود که این عاملی در جهت از بین رفتن انقلاب است.

وی گفت: ما باید به فکر و جدی باشیم که این انقلاب حرکت عظیم است که از ذلت شاهنشاهی و عزت اسلامی رسیده ایم و برای ان نیز باید تلاش کنیم.

آیت الله ناصری بیان کرد: ضربه فرهنگی، متلاشی کردن فرهنگ خانواده، تضعیف بنیان خانواده با پرورش و همراهی فرزندان ما با سگ به عنوان مهمترین برنامه های دشمنان برای ضربه به ما است که باید هوشیار باشیم و برای مقابله با آنها برنامه ریزی کنیم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: رسانه ما باید چالش های جامعه را بررسی کرده و مشکلات اخلاقی جامعه با مشخص کرده و برای آن راهکار پیدا کنند اما در این راستا باید هدف را مشخص کنیم.

وی ادامه داد: حضور پیرغلامان حسینی در یزد به عنوان حسینیه ایران نشان از عشق مردم به اهل بیت و امام حسین (ع) است که این عزتی برای ما است و این عشق باید بماند.

آیت الله ناصری افزود: این عشق و علاقه حسینی نباید ممزوج به ایده ها و باندبازی و سیاسی بازی نشود و از خیلی از بافتنی های حزبی دور باشد و باید آنچه امام حسین (ع) به ما القا کرده بیان کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: با توجه به حضور گردشگران خارجی در استان باید به خوبی برنامه ریزی کنیم.

وی گفت: از هیات ها درخواست کرده ایم که از هزینه های زائد دوری کنند و با توجه به سبک یزدی سینه زنی همچنان در کشور و جهان ارادت خود را به اهل بیت (ع) نشان دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها