اردوهای دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور به میزبانی هلال احمر همدان، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، چهارمین دوره اردوهای دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در همدان آغاز شد.

دانش آموزان دختر شرکت کننده در این اردو با همراهی سرپرستان خود که از سوی جمعیت های هلال احمر و اداره اموزش وپرورش استان ها معرفی شده اند، وارد اردوگاه فرهنگی تربیتی ابوذر شدند و مورد استقبال جوانان و کادر اجرایی معاونت جوانان هلال احمر همدان قرار گرفتند.

در این دوره ها ۱۵۰ دانش آموز از استان های غرب و جنوب غرب به همدان آمده اند تا با شرکت در چهارمین مرحله اردوهای دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، صلح و دوستی را با تکیه بر گفتگو ترویج کنند.

هلال احمر جوانان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان در جمع دانش آموزان با بیان اینکه دیارهمدان، گنجینه غنی و پرباری از مفاخر ادب و فرهنگ این مرز و بوم را در خود جای داده است، به میراث فرهنگی و تاریخی به یادگار مانده از هزاره های پیشین در همدان اشاره کرد و به عنوان مثال از کتیبه های گنجنامه نام برد که نوشته هایش نماد صلح، دوستی، وحدانیت و بندگی است.

بهروز کارخانه ای  در بین جوانان جمعیت هلال احمر کشور از غار شگفت انگیزعلیصدر به عنوان نماد عینی عظمت پروردگار نام برد و ابراز امیدواری کرد: دانش آموزان با بازدید از این اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری، بیشتر با داشته های ارزشمند ایران زمین آشنا شده و آنها را قدر بدانند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان نیز در نشست توجیهی سرپرستان این اردو با بیان اینکه سعی کرده ایم برنامه های متنوعی را برای دانش آموزان شرکت کننده در اردو در نظر بگیریم، از برگزاری سه کارگاه همدانشناسی، آشنایی باتاریخچه نهضت بین المللی هلال احمر وصلیب سرخ   مخاطرات زیست محیطی برای این دانش آموزان خبر داد.

مریم پاک بین با بیان اینکه تقویت مهارت های فردی و فعالیت های گروهی نیز دو هدفی هستند که در این اردو دنبال می کنیم، از پخت دو وعده غذایی توسط خود دانش آموزان و با نظارت وهمراهی مربیان و مسابقه گنج یابی به عنوان نمونه نام برد.

هلال احمر 2

رئیس اداره دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور نیز که همزمان با آغاز پذیرش دانش آموزان در محل این اردو حاضر شد، خطاب به سرپرستان گفت: مسئولیتی که شما برعهده گرفته اید مسئولیت بسیار سنگینی است و باید توان خود را به کار بگیرید تا ضمن کمک به برگزارکنندگان اردو در بهره مندی دانش آموزان از برنامه های پیش بینی شده، حافظ سلامت و امنیت آنها باشید.

سمیه شیخ محمدی همچنین از انتخاب یک تیم و یک دانش آموز به عنوان تیم و فرد بشردوست این مرحله از اردوها خبر داد و افزود: با هدف ترویج بشردوستی در میان دانش آموزان و با درنظر گرفتن شاخص هایی، به یک تیم و یک فرد منتخب جوایزی اهدا خواهد شد.