مدیرکل صدا و سیما مرکز مازندران گفت: موسیقی مازندران از کهن‌ترین موسیقی‌های آئینی ایران زمین است و از جمله ویژگی‌های این موسیقی، بازتاب عشق به اهل بیت علیهم السلام است.

به گزارش خبرگزاری موج از مازندران ، هادی ابراهیمی در مراسم معرفی برگزیدگان جشنواره موسیقی تبری اظهار داشت: جشنواره امیری خوانی، پس از چندسال وقفه دوباره برگزار شد که امیدواریم در سالهای بعد، این جشنواره با شکوه بهتری برگزار شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز مازندران درباره انتخاب برترین‌های این جشنواره تصریح کرد: در مرحله نخست با فراخوان عمومی، از شرکت کنندگان تست اولیه گرفته شد که ۴۰ نفر از میان آنها برگزیده شدند و به مرحله داوری راه یافتند.

ابراهیمی گفت: در مرحله بعدی از هر بخش، سه نفر به عنوان نفرات برتر و دو نفر هم به عنوان خردسال‌ترین و کهن سال‌ترین  شرکت کننده معرفی شدندکه امروز از آن‌ها قدردانی می‌شود.

مدیرکل شبکه مازندران با بیان اینکه موسیقی مازندران از کهن‌ترین موسیقی‌های آئینی ایران زمین است، گفت: از جمله ویژگی‌های این موسیقی، بازتاب عشق به اهل بیت علیهم السلام است.

ابراهیمی با اشاره به وجود موسیقی دلنشین محلی در مازندران گفت: هرکس با شنیدن این آوا‌ها و نوا‌های مازندرانی به صفای باطن مردم این استان پی می‌برد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز مازندران از اهداف برگزاری این جشنواره را حفظ و حراست از آداب و فرهنگ بومی محلی، ایجاد انگیزه در جوانان و نونهالان علاقه‌مند به موسیقی تبری، بازخوانی علقه قلبی و از جان برآمده مازندرانی‌ها به ولایت حضرت امیر و خاندان پاک عصمت وطهارت در بخش‌های امیری خوانی و نوروزخوانی و توجه به گوناگونی لهجه‌ها در اجرای امیری خوانی عنوان کرد.